Monitor traci obraz, następnie ponownie go łapie [WIN7]

(Quaek) #1

Witam! Od czasu instalacji Windowsa 7 mam taki problem iż monitor czasami traci obraz, a następnie ponownie go łapie. Nie wiem od czego to zależy, gdy miałem Windowsa XP wszystko było dobrze. Gdy traci obraz, w słuchawkach słyszę dźwięk odłączanego sprzętu, a gdy łapie podłączanego. Nie jest to wina sterowników bo mam najnowsze, a gdy nawet miałem starsze wersje ten problem ciągle był. Czasami nawet jest tak iż całkowicie traci obraz i tylko reset mi pomaga. Tak więc może ktoś na forum mi pomoże :slight_smile:

Specyfikacja:

Grafika: Gigabyte GeForce GT 430 1024MB

Procek: Intel Pentium Dual Core E2220 @2.40Ghz

RAM: KINGSTON DDR3 4GB 1333Mhz

Płyta główna: MSI G41M-SP20

Zasilacz: Gembird 400W

Monitor: CTX 17'

System: Windows 7 Home Premium x64

(WooQash) #2

Na Twoim miejscu sprawdziłbym stan kabla którym podłączasz monitor do komputera ale także czy karta graficzna ma odpowiednio włożoną wtyczkę zasilania. Zastanowiłbym się również nad zasilaczem, gdyż jest on z tzw. "Czarnej Listy Zasilaczy" i możliwe, że to on wszystkiemu jest winny.

(Quaek) #3

Sprawdzałem kabel i podłączenie karty do gniazda niejednokrotnie. Bowiem karta nie ma oddzielnego zasilania, jest zasilana z szyny. I tak to niczego nie zmieniło. Lecz zauważyłem że w trybie awaryjnym mogę tylko normalnie pracować ponieważ nie mam załadowanych żadnych sterowników. Więc problemem musi być sterownik, wątpię by zasilacz.