Monitor traci obraz, następnie ponownie go łapie [WIN7]

Witam! Od czasu instalacji Windowsa 7 mam taki problem iż monitor czasami traci obraz, a następnie ponownie go łapie. Nie wiem od czego to zależy, gdy miałem Windowsa XP wszystko było dobrze. Gdy traci obraz, w słuchawkach słyszę dźwięk odłączanego sprzętu, a gdy łapie podłączanego. Nie jest to wina sterowników bo mam najnowsze, a gdy nawet miałem starsze wersje ten problem ciągle był. Czasami nawet jest tak iż całkowicie traci obraz i tylko reset mi pomaga. Tak więc może ktoś na forum mi pomoże :slight_smile:

Specyfikacja:

Grafika: Gigabyte GeForce GT 430 1024MB

Procek: Intel Pentium Dual Core E2220 @2.40Ghz

RAM: KINGSTON DDR3 4GB 1333Mhz

Płyta główna: MSI G41M-SP20

Zasilacz: Gembird 400W

Monitor: CTX 17’

System: Windows 7 Home Premium x64

Na Twoim miejscu sprawdziłbym stan kabla którym podłączasz monitor do komputera ale także czy karta graficzna ma odpowiednio włożoną wtyczkę zasilania. Zastanowiłbym się również nad zasilaczem, gdyż jest on z tzw. “Czarnej Listy Zasilaczy” i możliwe, że to on wszystkiemu jest winny.

Sprawdzałem kabel i podłączenie karty do gniazda niejednokrotnie. Bowiem karta nie ma oddzielnego zasilania, jest zasilana z szyny. I tak to niczego nie zmieniło. Lecz zauważyłem że w trybie awaryjnym mogę tylko normalnie pracować ponieważ nie mam załadowanych żadnych sterowników. Więc problemem musi być sterownik, wątpię by zasilacz.