Monitor tv lub telewizor do komputera

Witam

Chciałbym kupić sobie monitor LCD z funkcją telewizora i nie wiem czy taki kupić czy kupic telewizor LCD z funkcją podłączenia do komputera(przez np. DVI) albo kupic zwykły monitor LCD i do tego karta telewizyjna. Nie wiem co wybrać doradźcie. czym te wszytskie rzeczy się różnią? Co jest najlepsze? Co ma najlepsza jakość? co polecacie? Chce wydać na to około 1500 +/- 200 zł? Jak drożej tokosztuje to przynajmniej wytłumaczcie róznice. Chciałbym żeby to cacko miało przynajmniej 20 cali.(w ostateczności 19 cali). W ostatczności może być używany.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Witam.

Generalnie monitory z wbudowanym TV działają bez zarzutu, tzn. włączasz i działa. Jeśli chodzi o kartę TV to jest różnie, wystarczy jeden niechciany kodek i po ptakach. Jednak z kartą można przechwytywać obraz i dźwięk.

A czy muszę do takiego monitora z tv podpiąć antene czy to jest jakoś wbudowane że na przykład zabieram sam monitor na wczasy i mam telewizor.

  1. Tzn że przez kartę tv moge nagrywać programy na dysk, a przez taki Lcd z tv nie?? Nie ma żadnego programu??

Co polecacie bardziej Lcd z tv czy kupić kartę telewizyjną?

Czy muszę włączać komputer aby oglądać tv.

Czy to będzie zżerać więcej prądu ten monitor z Tv czy mniej niz komputer z kartą czy są to nieznaczne różnice

I ostatnie pytanie jak jest z tymi telewizorami co można podpiąć do komputera. Może takie coś?? co sądzicie??

Witam.

Tak, trzeba podpiąć antenę do monitora. Monitory te działają w funkcji TV niezależnie od komputera, więc można go sobie zabrać np. na wczasy. Mając kartę TV można nagrywać programy a w przypadku monitora to raczej się da. Jeśli chodzi o pobór prądu, to będzie mniej więcej tak, jak zwykła praca z komputerem.

A co polecacie bardziej Lcd z tv czy lepiej zwykły jakiś lcd i kupić kartę telewizyjną?

A może jak wcześniej wspomniałem telewizor lcd ale z funkcją żeby się dało do kompa podłączyć.

Kolejne pytanie to czy jeżeli włącze komputer to czy mogę oglądać TV??----przy włączonym komputerze. Oraz jeżli mówiesz że trzeba podpiąć antenę żeby mieć telewizor to jak go wezmę na wczasy i w pokoju nie będzie anteny to co w takim wypadku??

Może pytania wydają się śmieszne ale na tym temacie to się wogóle nie znam. Dzięki za odpowiedzi.