Monitor włącza się dopiero na ekranie logowania

Monitor jest dość stary. Nec p221w
Grafika to gtx780
System arch linux

Po zmianie procesora monitor wychodzi ze stanu uśpienia dopiero na ekranie logowania do systemu.
Nie mogę wejść do biosu. Nie widać żadnych informacji podczas ładowania systemu.

Monitor podłączony jest przez dvi
Na tym samym kablu podłączyłem inny starszy 17 calowy monitor. Na tym monitorze wszystko jest ok.
Sprawdzałem też tv przez hdmi oraz inny monitor przez display port.
Tutaj tez ekrany działają ok.

Zaczęło się tak dziać po zmianie procesora i plyty głównej. Był asrock p67 j intel i5 2500k
Jest msi tomahawk x570 i nowy ryzen.
Jsrty nie zdążyłem kupić bo ceny skoczyły oststnio dość mocno

No to wyłącz, a wejdziesz do Biosu.

Jak wyłączy, włączy się i będzie powtórka.

1 polubienie

Właśnie o to chodzi.
Przy restarcie monitor wyłącza się i wlacza dopiero kiedy system jest juz praktycznie uruchomiony.
Próbowałem różnych kabli, adapterów. Nic nie pomogło.

Witaj @860lacov

Wygląda jakby “czekało” na grafikę NVidia. Może nie łapie rozdzielczości albo odświeżania zanim wejdzie na pulpit.

A jak zachowuje się monitor po podłączeniu do grafiki zintegrowanej?
W Bios nie ma opcji kolejności uruchamiania karty graficznej?

Nie mam grafiki zintegrowanej.
I tak jak wspomniałem. Kiedy odepnę kabel od neca i podłączę go do starego samsunga to na samsungu wszystko działa jak należy

Jaki masz procesor dokładnie?
Na płycie jest HDMI, ale chyba nie masz adaptera HDMI->DVI.

A moze to problem z monitorem? Ten mimo ze stary ma trochę funkcji. Jedną z nich jest Intelligent Power Menager a druga to Off Timer.
Jak to działa nie wiem ale ta pierwsza pozwala, w/g instrukcji, na przejście monitora w tryb oszczędzania energii gdy brak sygnału na wejściu a druga potrafi wyłączyć monitor po określonym czasie. Ja byłbym skłonny sprawdzić tę pierwszą.

5950x
To ze na płycie jest hdmi to nic nie zmienia. Zdaje się, że ryzyeny 4000 maja wbudowane grafiki. Najnowsze chyba nie mają?
Próbowałem tez wyjścia hdmi z karty, ale nie pomogło.

Możesz mi podpowiedzieć gdzie to znalazłeś?
Gdzieś w opcjach monitora?

https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/nec/multisync-p221w/instrukcja?p=20
Zakładam że to ten typ monitora.

1 polubienie