Monitor włącza się i wyłącza


(Hawzone) #1

Witam!

Mam problem z monitorem Philpis 170S. Problem polega na tym że monitor od włączenia, włącza się i wyłącza tak co 1-2sec, a po jakiś 10min "załapuję" i działa normalnie. Problem pojawił się dość nagle, na początku po około 30sec załapywał, i z czasem ten czas się wydłużał. Dodam że to nie wina karty graficznej bo mam podłączony inny monitor na tej karcie i działa bez problemu.


(Longhorn2009) #2

Kondensatory wysiadły. Jeśli potrafisz je wymienić lub masz zaufanego elektronika to tanim kosztem naprawisz ten monitor.


(Hawzone) #3

Widziałem już na necie że można wymienić kondensatory, ale ta było że uszkodzone są tylko wtedy kiedy są na górze tak jakby otworzone, a u mnie żaden nie jest otworzony.


(Longhorn2009) #4

Oglądnij całą płytkę w środku w poszukiwaniu uszkodzeń, nie tylko górę.


(Hawzone) #5

Nie mogę nic za bardzo znaleźć, ale podeślę zdjęcia


(Ja$) #6

 …niestety producenci monitorów tnąc koszty stosują “liche” elementy. Usterka którą opisujesz może być   spowodowana uszkodzeniem kondensatorów w torze zasilania monitora. Wymień te brązowe elektrolity i niebieski między cewkami (najlepiej wszystkie) - co prawda źle widać na zdjęciu, ale wygląda to tak jakby ich denka były wybrzuszone. Kup “dobre” kondensatory typu “Long Life” 105°C Low ESR o tych samych parametrach jak oryginalne. Można też wymianę kondensatorów zlecić serwisowi ale trzeba się liczyć “ze znacznym  kosztem” ok. 150 zł (kondensatory kosztują grosze, lecz robocizna jest droga).

http://www.youtube.com/watch?v=fT9H2bn0Lio

 

Tu masz sklepy:

http://mselektronik… … w-esr.html

 

Podobne tematycznie wątki:

monitor-się-wyłącza

jaka-lutownica-kondensatorow-t530997.html?hilit=lutownica


(Hawzone) #7

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Sam pracowałem na stażu w serwisie komputerowym, ale zajmowałem się jednostkami komputerowymi, a nie monitorami. Wymienię kondensatory i dam znać czy działa.


(igrek) #8

Jakbyś był z Wrocławia to chętnie oddam taki monitor tyle że model 170B