Monitor wyłącza się podczas gier, konieczny reset komputera


(Nickpoczta) #1

Pojawilł mi się wczoraj problem z komputerem. Podczas sesji gry w skyrima monitor zgasł i żeby wznowić jego prace wymagany był restart. Następnego dnia problem ten sam. Obudowa otwarta, odkurzacz i podstawienie wiatraka nie przyniosły efektu. Po zaaktualizowaniu sterownikow karty graficznej zmiana, komputer się wyłącza. Zmiana ustawień karty graficznej z jakości na wydajność, ponownie monitor gaśnie. Diagnoza?

 

Zasilacz miałem zmieniany 2 miechy temu na taki sam jak poprzedni ktory wytrzymał 5 lat. Nie dam rady zrobic zadnych testow na komputerze gdyz za szybko wwym problemy sie pojawiaja, pisze z telefonu.


(rgabrysiak) #2

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.


(mrFreeze) #3

Jaki kupiłeś ten zasilacz model i marka. Rozumiem, że komputer wyłącza się w czasie grania czy nawet na pulpicie? Jak możesz go uruchomić to proszę wrzuć screena z HWINFO zakładka Sensors (całe okno)

 

http://www.hwinfo.com/files/hw32_448.exe


(witek-pl) #4

Jaka karta graficzna?


(Nickpoczta) #5

Link do SS:  http://i.imgur.com/osivF3V.jpg

Marka zasilacza Akyga ale modelu nie jestem w stanie ustalić wiem że ma 450W

Karta graficzna Nvidia Geforce 9800 GT

 

 


(krejzol123) #6

Marka zasilacza Akyga miałem ten pseudo zasilacz u mnie komputer sam się wyłączał 


(mrFreeze) #7

Idź do tego sklepu i oddaj im to g…o ale pewnie sklep tutaj boga winny miał być tani to Ci dali zaje… zasilacz. Nie odpowiedziałeś na zadane pytanie “Rozumiem, że komputer wyłącza się w czasie grania czy nawet na pulpicie?”

 

Myślę, że ten “markowy” zasilacz już mógł uszkodzić płytę główną.


(Nickpoczta) #8

Na pulpicie tez pada, czyli zasilacz wymiana?


(mrFreeze) #9

Fusy z kawy (rozpuszczalnej) nic mi nie powiedziały :smiley: Wiesz tutaj nikt nie ma zdolności paranormalnych. Prawdopodobnie zasilacza ale może być płyta główna lub jakaś pierdoła. Najlepiej pożycz od kogoś MARKOWY zasilacz i się przekonasz.

 

Poczytaj w wolnej chwili. Oczywiście zasilacz i tak do wymiany.

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html


(Wubeker) #10

A jaką masz płytę główną? Jak rozumiem 5 lat bez wymiany, w przypadku tańszych modeli mogą się już pojawić wybrzuszenia na kondensatorach, szczególnie w przypadku używania taniego zasilacza. Na zasilaczu nie ma co oszczędzać, szczególnie jeśli lubisz sobie pograć :)