Monitor wyłącza się

Monitor Iiyama B2475HDS wyłącza się samoczynnie po około 30 - 45 minutach pracy. Trzeba odczekać około pół godziny i ponownie włączyć do pracy i tak w kółko. Monitor używany,  już po gwarancji. Proszę o podpowiedź wskazówkę.

Hej,

Przypadkiem coś się w monitorze nie przegrzewa? Po wyłączeniu pojawia się jakiś komunikat czy po prostu wyłącza się i nie świeci się żadna dioda? Zasilacz znajduje się wewnątrz monitora czy na zewnątrz?

Pozdrawiam,

Komunikatu nie ma. Wyłącza się bez żadnego powiadomienia. Dioda na dolnym brzegu świeci się. Zasilacz jest wewnątrz monitora. Nie znajduję żadnego specjalnie ciepłego miejsca w monitorze.

Poczytaj

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2760276.html

Oczywiście sprawdzałeś ten monitor na innym kompie żeby wyeliminować np. kartę graficzną?

Inny monitor, stareńki LG 15" chodzi bardzo dobrze. Karta graficzna i komp jest w porządku.  Sprawa dotyczy tylko monitora.  Dzięki za linki. Przeczytałem. Smutno mi.

Hej,

  • A jakim portem łączysz kartę graficzną z monitorem?
  • Próbowałeś zmienić port połączenia?
  • Próbowałeś z innym kablem?

Pozdrawiam,

Przy połączeniu kablem DVI-D jest podobnie jak przy połączeniu kablem D-Sub. Nie sprawdziłem HDMI ponieważ w kompie (Dell Inspiron 15)  nie ma takiego złącza, tzn. w karcie graficznej nie ma. Różnice czasowe w pracy monitora na tych kablach są niewielkie i wydaje mi się, że to nie kable ani złącza karty powodują wyłączanie się monitora. To coś jest w monitorze. Zasilacz lub  może listwa podświetlająca LED.

Hej,

W takim układzie nie zostaje nic innego jak serwis bądź wymiana.

Pozdrawiam,

Wielkie dzięki.