Monitor wyłącza się

(wusik1) #1

Monitor Iiyama B2475HDS wyłącza się samoczynnie po około 30 - 45 minutach pracy. Trzeba odczekać około pół godziny i ponownie włączyć do pracy i tak w kółko. Monitor używany,  już po gwarancji. Proszę o podpowiedź wskazówkę.

(Dimatheus) #2

Hej,

Przypadkiem coś się w monitorze nie przegrzewa? Po wyłączeniu pojawia się jakiś komunikat czy po prostu wyłącza się i nie świeci się żadna dioda? Zasilacz znajduje się wewnątrz monitora czy na zewnątrz?

Pozdrawiam,

(wusik1) #3

Komunikatu nie ma. Wyłącza się bez żadnego powiadomienia. Dioda na dolnym brzegu świeci się. Zasilacz jest wewnątrz monitora. Nie znajduję żadnego specjalnie ciepłego miejsca w monitorze.

(mrFreeze) #4

Poczytaj

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2760276.html

Oczywiście sprawdzałeś ten monitor na innym kompie żeby wyeliminować np. kartę graficzną?

(wusik1) #5

Inny monitor, stareńki LG 15" chodzi bardzo dobrze. Karta graficzna i komp jest w porządku.  Sprawa dotyczy tylko monitora.  Dzięki za linki. Przeczytałem. Smutno mi.

(Dimatheus) #6

Hej,

• A jakim portem łączysz kartę graficzną z monitorem?
  • Próbowałeś zmienić port połączenia?
  • Próbowałeś z innym kablem?

Pozdrawiam,

(wusik1) #7

Przy połączeniu kablem DVI-D jest podobnie jak przy połączeniu kablem D-Sub. Nie sprawdziłem HDMI ponieważ w kompie (Dell Inspiron 15)  nie ma takiego złącza, tzn. w karcie graficznej nie ma. Różnice czasowe w pracy monitora na tych kablach są niewielkie i wydaje mi się, że to nie kable ani złącza karty powodują wyłączanie się monitora. To coś jest w monitorze. Zasilacz lub  może listwa podświetlająca LED.

(Dimatheus) #8

Hej,

W takim układzie nie zostaje nic innego jak serwis bądź wymiana.

Pozdrawiam,

(wusik1) #9

Wielkie dzięki.