Monitor: wyłączać czy stan czuwania?

(P@weł-13) #1

Siema :!: Jak wyłączam kompa to monitor też wyłączać czy pozostawić stan czuwania :?: Uzasadnijcie swoje wypowiedzi :smiley:

PZDR :mrgreen:

(Szkudlarek) #2

wczasach gdy komputer trzeba bylo wylaczac przyciskiem na obudowie wylaczalem monitor. Dzis tego nie robie - poniewaz kilkam na “wylacz komputer” i zanim komputer sie wylaczy mnie juz przy nim nie ma :slight_smile: - wiec monitor zawsze zostaje wprowadzony w stan czuwania - wylaczam go jedynie wtedy gdy wyjezdzam z domu na przyklad na weekend - wtedy odlaczam sprzet calkiem od zasilania.

(Xander99) #3

Jak miałem poprzedni monitor (jakiś szajs) to po kilku wyłaczeniach go musiałem wciskać zapałke w przycisk żeby świecił… :slight_smile: Obecnie posiadam NECa ale i tak cały czas pozostawiam go w stan czuwania.

(Szymszejdi) #4

Ja zawsze wyłączam przyciskiem mojego LG, w stanie czuwania nadal pobiera on prąd i przez to cały czas jest ciepły

(P@weł-13) #5

A co jest lepsze dla monitora :?:

(Robloz) #6

W stanie czuwania monitor zużywa energię (wg mojej instrukcji do 8 W).

Myślę, że monitor powinno się wyłączać całkowicie tylko przy dłuższych przerwach. Czy to jest lepsze dla monitora, czy nie to chyba nie będzie jednoznacznej odpowiedzi.

(Ygor) #7

ja mysle ze to nie ma wielkiego znaczenia dla zywotnosci monitora - lampa na pewno nie pracuje wiec sie nie wypala pracuje pewnie jakis transformator i jakies elementy elektroniczne ale o ile nie ma jakichs skokow napiecia to chyba nic im sie nie powinno przytrafic no chyba ze ci sie spali dioda od mrygania :wink:

(JNJN) #8

Żle wpływa na kieszeń - wyłączać monitor całkowicie.

Najlepiej cały zestaw wyłączać na listwie zasilającej.

(D Ark) #9

Święta racja, jak nie miałem listwy to spaliłem sobie zasilacz.

Ale jesli odchodzisz na chwilę od kompa, a chcesz wyłączyć tylko monitor, to lepiej dać go w tryb czuwania, bo takie włączanie i wyłączanie monitora jest niezbyt dobre dla kineskopu.

(Ygor) #10

tylko ze jak dajesz monitor w stan czuwania to kineskop i tak gasnie a potem sie zapala -jeden grzyb

(Kpc21) #11

Chwilowo nie posiadam listwy (zepsuła się), więc wyłączam na zasilaczu