Monitor: wyłączać czy stan czuwania?

Siema :!: Jak wyłączam kompa to monitor też wyłączać czy pozostawić stan czuwania :?: Uzasadnijcie swoje wypowiedzi :smiley:

PZDR :mrgreen:

wczasach gdy komputer trzeba bylo wylaczac przyciskiem na obudowie wylaczalem monitor. Dzis tego nie robie - poniewaz kilkam na “wylacz komputer” i zanim komputer sie wylaczy mnie juz przy nim nie ma :slight_smile: - wiec monitor zawsze zostaje wprowadzony w stan czuwania - wylaczam go jedynie wtedy gdy wyjezdzam z domu na przyklad na weekend - wtedy odlaczam sprzet calkiem od zasilania.

Jak miałem poprzedni monitor (jakiś szajs) to po kilku wyłaczeniach go musiałem wciskać zapałke w przycisk żeby świecił… :slight_smile: Obecnie posiadam NECa ale i tak cały czas pozostawiam go w stan czuwania.

Ja zawsze wyłączam przyciskiem mojego LG, w stanie czuwania nadal pobiera on prąd i przez to cały czas jest ciepły

A co jest lepsze dla monitora :?:

W stanie czuwania monitor zużywa energię (wg mojej instrukcji do 8 W).

Myślę, że monitor powinno się wyłączać całkowicie tylko przy dłuższych przerwach. Czy to jest lepsze dla monitora, czy nie to chyba nie będzie jednoznacznej odpowiedzi.

ja mysle ze to nie ma wielkiego znaczenia dla zywotnosci monitora - lampa na pewno nie pracuje wiec sie nie wypala pracuje pewnie jakis transformator i jakies elementy elektroniczne ale o ile nie ma jakichs skokow napiecia to chyba nic im sie nie powinno przytrafic no chyba ze ci sie spali dioda od mrygania :wink:

Żle wpływa na kieszeń - wyłączać monitor całkowicie.

Najlepiej cały zestaw wyłączać na listwie zasilającej.

Święta racja, jak nie miałem listwy to spaliłem sobie zasilacz.

Ale jesli odchodzisz na chwilę od kompa, a chcesz wyłączyć tylko monitor, to lepiej dać go w tryb czuwania, bo takie włączanie i wyłączanie monitora jest niezbyt dobre dla kineskopu.

tylko ze jak dajesz monitor w stan czuwania to kineskop i tak gasnie a potem sie zapala -jeden grzyb

Chwilowo nie posiadam listwy (zepsuła się), więc wyłączam na zasilaczu