Monitor wyświetla obraz na żółto

Witam serdecznie,mam pewien problem,kilka dni temu mój monitor zmienił kolor wyświetlania na żółty,widać wszystko tak jakby przez żółtą folię,myślałem że to wina kabla bo gdy ruszałem końcówką przy monitorze to kolory się zmieniały (żółty,czerwony),podmieniłem kabel na nowy i dalej to samo.Gdy całkowicie odłączę komputer od monitora to tzw. OSD czyli ekran kontrolny “NO SIGNAL” jest w normalnych ostrych kolorach.Mam monitor LCD Hyundai ImageQuest Q17,proszę o pomoc.

Może być uszkodzone gniazdo grafiki w samym monitorze,puściły luty,czy coś w tym stylu

Ktoś mi podpowiedział,że może zaczynają się przepalać kondensatory,najgorsze że nie wiem czy to wina monitora,karty graficznej,czy jeszcze czegoś innego.

najprościej od kolegi wziąć pożyczyć kartę albo monitor i sprawdzić metodą podmieniania, ew. weź swój monitor albo grafę do kogoś. Jak masz drugie wyjście na monitor w grafice to przełącz, sprawdź efekt .

jeśli ruszasz kablem przy monitorze i efekty się zmieniają, to na 99% zimne luty na gnieździe od monitora.

Jeśli były by to kondensatory to nie reagowało by to na ruszanie kablem, pozatym w monitorach LCD sporadycznie taki objaw się dzieje z takiej przyczyny.

poruszać kablem od strony wtyczek i zaobserwować przy którym gnieździe występuje zmiana.

Jeśli przy monitorze a monitor nie jest na gwarancji to rozkręcić go nanieść topika i przegrzać wszystkie luty na gnieździe wideo analogicznie o ile objaw występuje przy karcie graficznej z tym że jeśli przy karcie graficznej to wcześniej spróbować tak jak przedmówca napisał podpiąć monitor do drugiego gniazda.

Kolory zmieniają się gdy ruszam kablem przy monitorze,posiadam kabel vga - vga,może gdybym podłączył tym drugim bodajże DVI SUB??

masz w monitorze wejście DVI ? jesli tak to podepnij go przez ten kabel.

Jeśli mówisz o przejściówce d-sub->dvi to ona działa tylko od strony karty graficznej z wyjścia DVI jeśli jest zrobione w wyższym standardzie da się wyprowadzić wyjście d-sub jednak sygnału DVI pod gniazdo d-sub nie da się ni jak podłączyć.

Jeśli zmieniają się jak ruszasz kablem przy monitorze a kabel został zmieniony to na 100% zimne luty albo rozwalone gniazdo minitora -> lutownica w łapę i do dzieła.

Tak mam w monitorze wejście DVI.Musiałbym iść kupić,kabel DVI->D-SUB,to może cokolwiek zmienić? Bo nie chciałbym wyrzucać pieniędzy w błoto

jeśli masz wejście DVI w monitorze to potrzebujesz kabla DVI-DVI z gniazda d-sub w grafice nie podłączysz sygnału do monitora pod DVI, kabel służy do tego że grafiki mają w gniezdzie DVI wyprowadzone piny analogowe do gniazda D-sub i wtyczke DVI podpinasz przy kompie a D-sub przy monitorze. Odwrotnie to nie działa.

Masz w grafice wyjscie DVI ? (ewentualnie HDMI)

To znaczy jeżeli mówisz że wejście D-SUB w moim monitorze jest zepsute,to pomyślałem że może podpiąłbym się pod wejście DVI w monitorze a w komputerze D-SUB,chyba że to nie ma znaczenia,lutowanie to odpada bo ja się całkowicie na tym nie znam.

Mam w grafice wejście DVI.

czyli że na kablu DVI-DVI będzie działać?

wejscie d-sub jest analogowe, DVI cyfrowe,

Musisz połączyć wyjście DVI z grafiki z wejściem DVI w monitorze.

Ogólnie wejście DVI jest nowszym standardem i jeśli twój monitor posiada takie wejście to powinieneś domyślnie przez n ie łączyć monitor z komputerem (lepsza jakość obrazu)

Powinno działać a napewno nie będzie tego kłopotu co jest teraz

Rozumiem,ale wcześniej pisałeś o jakichś lutach itd. myślisz,że zmiana kabla na DVI-DVI cokolwiek da? Bo jeśli tak to idę po kabel do sklepu.

zimne luty masz na gnieździe d-sub w monitorze którego teraz nie będziesz wykorzystywał.

Nie krzycz i popraw temat na konkretny, opcja EDYTUJ.JNJN

Zamówiłem kabel DVI-DVI na allegro,mam nadzieję,że to pomoże na 100%

Dodane 25.04.2011 (Pn) 14:26

Jutro kabelek będzie u mnie mam nadzieje że to rozwiąże problem :slight_smile: