Monitor wyświetla połowę obrazu

Witam! mam ogromny problem z monitorem, od jakiegoś miesiąca zadżało sie ze było widać tylko pół obrazu ale trwało to dosłownie ułamek sekundy, od kilku dni monitor przełącza się na pół ekranu i nie chce wrócić do normalnego trybu. jak mu zafunduje naprawde ostre turbulencje to działą normalnie, ale nei więcej niz przez minutę i spowrotem obcina połowe ekranu. najgorsze jest to że nie widzę co jest po drugiej stronie i muszę wszystko robić po omacku! co robić !? :cry:

73400169fc720814m.jpg8eb6d6ef53691f65m.jpg

jak mówisz że musisz go potrząsnąć to coś się dzieje z kineskopem w monitorze … próbowałeś jakiś inny podłączyć ?

dla mnie to jest zepsuty monitor

Działa na rozdziałce natywne? Zmień mu odświerzanie.

Radzę monitor oddać do serwisu,chyba iż jesteś elektronikiem to sam naprawisz,jest to usterka dość trudna do zlokalizowania,podejrzewam całą "tone"zimnych lutowań w okolicy odchylania ostatnio siedzieliśmy z kolegą 8 godz.aby znależć podobną usterkę ale poszło.

no tak to coś na 100% w monitorze, pewnie płytki odchylenia pionowego,

Zmiana rozdziałki i odświeżania nic nie daje.

jest jakaś szansa usuniecia tej usterki ?? dodam że jak ostro powale, albo popodrzucam monitorem to przez chwilę działa normalnie… żeby zaraz wrócić na pół ekranu

100% w serwisie naprawa kosztować będzie około 80-100Zł

■■■■… no to więcej niż ten monitor jest wart. leciwa 8 letnia 17" oczywiście nie płaski …:cry:

a jakie jest prawdopodobieństwo że usterka powróci po jakimś czasie ??

Jeżeli w serwisie podejdą do problemu poważnie to nie powróci,ale skoro to tak stary monitorek to może czas już zmienić.

no i tak pewnie zrobię, jakąś 17-19 z allegro. puki co mam jeszcze telewizor LCD co prawda nie mogę z niego nonstop korzystać, ale do dostarczenia przesyłki jakoś dam rade :wink:

a co możecie polecić do ok ~250 zł

Tylko abyś się nie naciął,z allegro też można kupić bubla lepiej zainwestować i kupić nówkę zwykłe monitory nie są aż takie drogie i przynajmniej spoko na jakieś dwa lata bo na gwarancji.Ale to twój wybór zrobisz jak zechcesz!!

efekt tzw zimnych lutów. jeśli nie wiesz co to jest oddaj do serwisu.

albo kup nowy, przy obecnych cenach monitorów crt, naprawa może być nieopłacalna.

no tak sie składa że uczę się w szkole elektronicznej :smiley: fachowcem nie jestem, no ale jak monitor i tak ma iść na śmietnik to postaram sie coś w grzebnąć :wink:

Dzięki wielkie za pomoc!!

Tylko uwaga panują dość wysokie napięcia,jak nie masz wprawy to nie radzę.

Ok. 15 000 V :lol: więc uważaj :stuck_out_tongue:

Witam!

Miałem identyczną usterkę w monitrze PROVIEW DX 797.Zapłaciłem za naprawę 150 zł :frowning:

Cena podyktowana była tym że był odsyłany do innego miasta.

Prawdopodobnie w tej usterce chodzi o to że jakiś “zimny lut” puścił,tak powiedział mi gość w punkcie serwisowym do którego go oddawałem.

Po kilku cięzkich dniach udręki i lutowania w końcu odpalił mój monitor nie wydając przy tym żadnych pisków co też było dużym problem, ale co ważniejsze było widać pełny ekran! :smiley:

uradowany, ale wciąż ostrożny zostawiłem włączony monitor na kilka godzin żeby sie nagrzał i udowodnił że jest zdrów jak ryba (co prawda do góry nogami, ale wtedy nie myślałem ze ma to jakiekolwiek znaczenie…)

Monitor działał tak bezbłędnie i to przy rozdziałce 1600x1024 i odśw. 70Hz :slight_smile: .

Szczęśliwy poskręcałem monitor i postawiłem go na cztery łapy. odpaliłem kompa i po około 1minucie ucieło mi pół ekranu… momentalnie zbladłem i padłem na ziemie niczym trup. i tak też sie czułem :(…

Teraz monitor leży w koncie i nawet nie chce na niego patrzeć! szukam już dla siebie innego na allegro… tak czy siak dzięki chłopaki za pomoc!

Jest problem bo ciężko kupić nowy CRT?! Jakbyś jakiś znalazł to pisz z linkiem :slight_smile:

na proline.pl jest kilka :stuck_out_tongue:

http://proline.pl/shop.php?g=Monitory&kat=Monitory+CRT