Monitor z laptopa do komputera stacjonarnego?

Witam. Chciałbym podłączyć monitor z laptopa do komputera stacjonarnego, lecz nie wiem czy to w ogóle możliwe. Prosiłbym o wyjaśnienie co i jak :wink:

Chcesz wymontować matrycę i zastosować ją jako monitor do innego komputera? Raczej ciężko będzie. Nie mówię że się nie da, ale trochę zabawy z lutownicą i elektroniką.

Chcesz, jak pisałe Areh, wymontować matrycę czy może chodzi Ci o podłączenie stacjonarki pod laptopa i wyświetlanie obrazu na monitorze laptopa? Jeśli to drugie, to możliwe że istnieje możliwość przekierowania, ale na to bym specjalnie nie liczył. Może przełącznik KVM jakoś by to dał radę zrobić, ale nie ma sensu wydawać w ciemno pieniędzy, chyba że masz możliwość pożyczenia od kogoś, to mozesz spróbować. Najprostszym sposobem, jeśli ten laptop jest sprawny, skorzystać ze zdalnego pulpitu.

KVMem nie da rady, nie przekierujesz przecież sygnału na wyjście video laptopa (dlatego że to wyjście właśnie, a nie wejście). Możesz spróbować software’owo: http://zoneos.com/zonescreen.htm ale płynnego wyświetlania raczej się nie spodziewaj.

Dlatego napisałem właśnie, że “może dałby radę”, bo właśnie z tego względu nie liczyłbym na to, że zadziała.