Monitor z tunerem TV, stary PC

Witam,

w najbliższym czasie planuję kupić sobie

nowy monitor. Chciałbym uderzyć już w monitor

wyposażony w Tuner TV.

Jest tylko jedno najważniejsze pytanie.

Monitor ma współpracować z komputerem, który jest już

dosyć stary. (8 lat) Na co więc zwrócić uwagę?

Czy w ogóle będzie to wszystko współpracowało i jaka będzie

jakość całego obrazu? (Karta graficzna nVidia GeForce 2Ti 64mb)

Tak, mam w domu jeszcze takie cudo, stoi u mnie

w pokoju i korzystają z niego rodzice.

Ja sam mam laptopa.

Założenia :

Monitor pod komputer, telewizor, obraz pod Xboxa.

Ważne aby miał 1-2 wejścia HDMI, Scart, VGA.

Możecie polecić mi coś do ~900zł w okolicach 22"?

Wstępnie przeglądając allegro zaciekawiła mnie aukcja :

http://allegro.pl/samsung-23-2333hd-tv- … 27738.html

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Wydaje mi się że to dobry wybór, ma wszystkie standardowe złącza.

Jeśli chodzi o to na co zwracać uwagę to przede wszystkim na to żeby monitor miał odpowiednie złącze do twojej karty graficznej.

Jeśli ma to być też do oglądania tv (jak wspomniałeś) i ma zastąpić standardowy monitor lub tv CRT to warto pamiętać że taki panoramiczny 23" przy wyświetlaniu obrazu klasycznej proporcji 4:3 (obecnie większość kanałów w tv tak nadaje) będzie odpowiednikiem niepanoramicznego tv ok 18"/ 19" (tu jest przelicznik oraz wyjaśnienie skąd taka różnica: http://www.nicetaco.com/tv.aspx#calculator ) więc jeśli masz zwykły monitor CRT 22" to aby obraz nie był mniejszy to musisz kupić panoramę 27".

Ja ostatnio kupiłem Samsunga P2770 HD i jestem z niego zadowolony.

Złącze mojej karty to VGA.

Obecnie mam podpięty monitor CRT 17".

Głównie chodzi mi o jakość wyświetlanego obrazu przez komputer.

Czy wszystko będzie czytelne i w miarę proporcjonalne.

Jeżeli chodzi o telewizję (wyświetlanie kanałów np. Polsat, TVN itp.)

wiem jak to będzie wyglądać i jest ok.

Nie jestem pewien czy twoja karta graficzna obsługuje rozdzielczości panoramiczne dlatego warto wspomnieć, że monitor który wybrałeś posiada funkcję (przynajmniej tak jest napisane) która automatycznie dostosowuje proporcje ekranu czyli nie rozciąga niepotrzebnie sygnału 4:3 na panoramiczny.

Dlaczego miałaby nie obsługiwać? Nie zapominaj, że w USA standardem TV od dawien dawna jest format 16:9, a NVIDIA jest firmą amerykańską, więc nie mogliby produkować chipsetów, które nie obsługują ich ojczystego formatu…

Dlatego, że artykuły jakie znalazłem na temat tej karty odnoszą się do proporcji 4:3. Być może dlatego, że panoramiczne monitory wtedy nie stały na półkach sklepowych jak dziś. Wcale nie twierdzę iż karta sobie nie poradzi, ale przydałoby się to sprawdzić.

Tak, tylko jak to sprawdzić?

Targać komputer do jakiegoś sklepu żeby sprawdzić?

Kupno monitora miałoby się odbyć na allegro.

To, że u nas w kraju czegoś nie było, nie znaczy, ze nie było tego wcale…

ppm na pulpicie, właściwości, bodajże zaawansowane (nie pamiętam dokładnie jak to było w XP, od dawna używam 7ki) i na zakładce “karta” masz przycisk “lista wszystkich trybów” i tam wyświetlą się wszystkie obsługiwane rozdzielczości.

Znalazłem na jakimś anglojęzycznym forum wypowiedź iż karty GF serii 2 współpracują z panoramicznymi rozdzielczościami na systemie XP. W razie problemów nową rozdzielczość należy dodać ręcznie.

Trochę sprostuje. Na XP jest to: PPM na pulpit > Właściwości > Ustawienia > Zaawansowane > Karta > Lista wszystkich trybów…

Witam ponownie,

zrobiłem ostatnio mały teścik - podłączyłem wyżej wymieniany komputer pod telewizor

marki Samsung 32" i ustawiłem rozdzielczość FullHD 1920x1080px.

Na pierwszy rzut oka nie zauważyłem żadnych problemów…

no właśnie - na pierwszy rzut oka. Czy są jakieś programy lub sposoby na przetestowanie

komputera, aby sprawdzić czy na takiej rozdzielczości przy takim monitorze chodzi gorzej?

Z góry ponownie dziękuję.

Pozdrawiam

Ja dodam tylko, że Nvidia mimo, że amełykańska to może sobie ta wiekowa karta nie poradzić z tą rozdziałką. Znajomy mając wiekową nvidię nie był w stanie osiągnąć nawet 1600x900 na nowym monitorze.

sama karta obsluzy, bo to nie ona sie zajmuje ‘obliczeniami’ w tak starym sprzecie, tylko procesor… 8)

oczywiscie maksymalna rozdzielczosc bedzie ograniczona iloscia pamieci - 64MB na wiele nie starczy :roll:

Napisałem, że karta daje sobie radę. Przeczytajcie dokładnie.

Pytałem o coś całkiem innego. Czy jest możliwość jakiegoś sprawdzenia, porównania

jakości, wydajności komputera w tak dużej rozdzielczości?

Bo nie zauważyłem jakiegoś spadku, może nawet dlatego że często nie siedzę już przy

tym sprzęcie.

jest dosc prosty test… odpal You Tube w rozdzielczosci 2K i wiecej… choc na tym sprzecie poleci nie wiecej, jak 360p… a i to z przycinaniem 8)