Monitor zmiana oprogramowania

Witam dzisiaj w moim monitorze chciałem zmienić oprogramowanie podczas zmiany oprogramowania został na chwile wytłoczyny prąd i teraz monitor nie daje oznak życia co mogę zrobić w tej sytuacji ? dodam ze monitor ma jeszcze gwarancje tylko nie wiem czy zostanie uznana

Chciałbym Ci pomóc, ale nie mogę, nie jestem jasnowidzem.

DobreProgramy powinno wprowadzić na forum jakiś wyskakujący komunikat którego nie można wyłączyć przez 5 minut, z wielkimi literami rażącymi w oczy z tekstem, że … w sumie nie ważne…

NAPISZ JAKI MODEL MONITORA, JAKA FIRMA, JAKIE OPROGRAMOWANIE, SKĄD, CZY WYŚWIETLA SIĘ COKOLWIEK, albo zaparz nam wszystkim fusiastą herbatę i zaczniemy wróżyć z fusów…

Przepraszam jak coś złe było napisane mój pierwszy post monitor lg M2794D nie wiem jakie oprogramowanie było wczesnej na monitorze ale fabrycznie była zaznaczona opcja aktualizuj oprogramowanie na monitorze pojawił się komunikat jest nowa wersja oprogramowania czy coś takiego i sam zaczął ściągać nagle elektrownia wyłączyła prąd i od tamtej pory monitor nie daje znaku życia nie włącza się po nienasnuciu przycisku POWER zimna kabla zasilającego nic nie dała

to teraz napisz jeszcze raz po POLSKU

Masz gwarancję więc z niej skorzystaj…

:roll:

Tak tylko to była zmiana oprogramowania w sumie nie moja winna że na chwile zgasł prąd i nawet nie będę mówił ze była jakaś zimna oprogramowania skro nie wgrało się do końca to może nie będę wiedzieć o tym wiem że wysyłka jest darmowa

chmm… nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale aktualizowałeś firmware w monitorze? bo jakie inne oprogramowanie może być do monitora… Tylko po jakiego grzyba to robić? Jak długo żyje i zajmuje się kompami nigdy nie słyszałem żeby ktoś aktualizował oprogramowanie do monitora?! Może masz na myśli sterowniki do karty grafiki?

firmware w monitorze tak masz racje i nie były to sterownik do karty graficznej to chyba mało wiesz hehe dodam ze jest to monitor z tv

OMG! Pierwszy raz widziałem taką akcję jak aktualizacja firmware do monitora! Nawet z TV! Jak bonie dydy nie wiedziałem nawet że tak się da ^^ a w kwestii naprawy - oddaj na serwis i powiedz że nie wiesz co się stało bo po prostu nie działa. Ściemnij że kliknąłeś opcję AUTO żeby sam dopasował kolory itd i wszystko pierdyknęło bo jak powiesz że aktualizowałeś FW i siadł prąd i monitor zdechł (tzw. brick) to powiedzą że to Twój własny problem bo ingerowałeś w oprogramowanie i że pewnie powinieneś oddać to im do serwisu żeby to oni aktualizowali a tak to złamałeś 573658393 punktów licencji użytkowania.

edit:// aha - kilka razy napisałeś ZIMNA zamiast ZMIANA. Ja rozumiem że jest jesień, idzie zima itd, ale o ZIMNYM oprogramowaniu to jeszcze nie słyszałem ^^

Pomógłbym Ci, ale konkretnie nie wiem o co Ci chodzi…

Jak zmieniałeś ten firmware?

Przepraszam was bardzo za błędy napisze prosto w Monitorze była fabrycznie ustawiona opcja aktualizacja oprogramowania dopiero dzisiaj brat powiedział ze do monitora był podtoczony jego pendrive było tam jakieś oprogramowanie dodam ze wejście USB jest z tyłu monitora dlatego nie zauważyłem pendrive po włóczeniu monitor sam zaczął coś pobierać dane gdy w 40% pobierania zgasł prąd na chwile i monitor od tamtej pory nie chce się włączyć jak by nie było zasilania ale jak by się pytali to powiem tak jak mówił Pharun dodam że podczas tego pobierania pisało nie odłączać urządzenia USB ani jego zasilania czy coś takiego

NA klawiaturze jest coś takiego jak przecinek. Wygląda on tak - ‘,’

Spróbuj nagrać nowy firmware na tego pendrive’a i włączyć monitor od nowa.

Nic to nie dało chyba tylko serwis :frowning:

Sugeruję nie wymyślać takich historyjek, bo może się to zemścić… Zwyczajnie zgłosić monasa z informacją, że nie działa. A co się stało? Nie włączył się i tyle…

:roll:

Ale przyznaj że moja wersja nie jest zła :stuck_out_tongue:

No dzisiaj monitor pojechał do serwisu do łodzi trzymajcie kciuki :smiley: chociaż czytając opnie o tym serwisie mam mieszane uczucia :roll: i mam jeszcze pytanie to prawda że serwis ma 30dni na rozpatrzenie gwarancji ?

Na przyszłość wyłącz aktualizacje lub w ogóle nie instaluj, sam mam monitor z tunerem i nic nie instalowałem (LG M2362D-PC).

Mają 14 dni na rozpatrzenie reklamacji jeśli po tym czasie się nie odezwą to znaczy że uznali gwarancję

dzisiaj patrze na stronie status naprawy i pisze tak

Opis naprawy -SKIEROWANO DO DZIAŁU TECHNICZNEGO

Data Naprawy 2011-10-31 :o

To znaczy ze uznali gwarancje?

Moim zdaniem to jeszcze nie uznana gwarancja bo Opis naprawy -SKIEROWANO DO DZIAŁU TECHNICZNEGO to znaczy że dopiero serwisant czy tam technik sprawdzi sprzęt no chyba że się mylę :roll: