Monitor

Witam!

Mam problem z moim monitorem tzn. raz obraz jest na nim jaśniejszy a raz ciemniejszy.

Czy to wina samego monitora a może sterowników do karty graficznej ?

Podłącz go do innego kompa to się przekonasz. :smiley:

cały czas ? Czy tylko w grach ? Jaki masz ten monitor i ile ma lat? Zrób tak jak napisał lazikar. Być może monitor coś nawala :?

Jak masz XP i uruchom w trybie awaryjnym i tryb VGA i zobaczysz czy to wina sterownika.

Może być monitor lub karta grafiki.

Monitor ma jakieś 3 lata. Najbardziej widoczne jest to na pulpicie, a w grach obraz jest czasami zbyt ciemny jak i w czasie oglądanie filmów. Wydaje mi się że to problem monitora. Co do grafiki to niedawno kupiłem nową .

czy robiłeś rozmagnesowani Degauss

Witam!

Wczoraj zmieniłem sterowniki do grafiki. Zainstalowałem nowe, stare dodatkowo wyczyściłem Driver Cleanerem i nadal jest jak jest. :stuck_out_tongue:

Co do rozmagnesowania robiłem je już kilka razy i tez nie pomaga.

Czyli wynika że jadnak to monitor.:frowning:

czy piny są oki przy wejściu do karty graficznej i monitora, sprawdz rónież odświeżanie monitora

Kamaa piny są w porządku, wszystko trzyma sie ok. Jest to monitor 17 calowy, którym od 3 lat pracuje na rozdzielczości 1024x768 przy odświeżaniu 85 Hz.

niechce cie martwic ale u mnie były takie same objawy i skączyło to sie że poszedł dym i po monitorze to tak czarny scenariusz :slight_smile: a może coś z kartą jest nie tak :slight_smile:

Trochę mnie zmartwiłeś Pysiu. Czy jest możliwe że nowa karta graficzna robiła takie problemy ? Nie wiem. Oby nie poszedł dym :frowning:

jedym rozwiązaniem było by podłączenie się pod inny komputer aby sprawdzić jak sie zachowuje monitor :wink:

Hej!

Oddałem monitor do serwisu i teraz jest jak nowy :slight_smile: