Monitor

Mam trochę dziwny problem, a mianowicie taki, że mi się obraz na monitorze “telepie”. Może mógłby mi ktoś wyjaśnić co się dzieje?

Jak telepie :? Opisz to jaśniej :?

Jak z odświeżaniem ?

Może wtyczka do karty grafiki jest nieco poluzowana ?

Odłącz najlepiej i przeczyśc i spróbuj ponownie.

Może to również wina sterowników.

Mało zrozumiałem co napisałeś ale postępuj tak jak wyżej.

Normalnie się obraz trzęsie(co tu tłumaczyć)

Odświerzanie mam ustawione na 75 Hz

Weź książkę od monitora i zobacz jakie odświerzanie jest najlepsze przy jakiej rozdzielczości i takie ustaw.

Hmm skor mówisz ze sie telepie to nie masz blisko monitora głosnika postawionego lub jakiegos magnezu ???

A jaki monitor CRT czy LCD.

Sprawdź go na innym kompie jak to samo serwis.

Monitor CRT, stoi koło głośnika

No to poprostu odsuń głosnik i powinno ustapic :slight_smile:

Użyj opcji rozmagnesowania(degasus) i resetu do ustawień fabrycznych jak opcje są i zobacz.Jak to nic nie da sprawdź go na innym kompie.

rozmagnesowanie pomaga tylko na 20 minut :frowning:

tak więc odsuń głośnik ewentualnie monitor, tak aby nie stały blisko siebie.

ok

Złączono Posta : 06.05.2006 (Sob) 12:51

Zadnej poprawy, niestety :frowning:

A stary monitor??? Spróbuj odlączyć głosniki i odsunąć je jak najdalej, rozmagnesuj i wyłącz kompa. Odczekaj chwile i włącz, jeżeli bedzie się powtarzać ten problem to przetestuj go na innym kompie i spróbuj zmienić kabel. A jak te czynności nie pomogą to zostaje serwis, tylko pytanie czy się opłaca jeśli to staruszek :wink:

i sprawdz czy w pobliżu nie ma czegoś co mogło by wytwarzać fale magnetyczną :stuck_out_tongue:

Np. mikrofalówka, tel. kom… :wink:

Prawie na 100% jest to wina zakłóceń falami elektromagnetycznymi - i nie ważne czy z głośników czy Z przewodów …

Sprawdź, czy w pobliżu ( kilka-kilkanaście centymetrów w zależności od typu monitora) boków i tyłu nie walają Ci się jakieś takie rzeczy i przesuń je…

P.s. magnes stały powinien zniekształcić obraz tylko z jednej strony lecz nie powinno być widać falowania…

Tez tak mialam do tego paski mi wyskakiwaly :frowning: rozmagnesowalam i gitara funkiel nowka niesmigany :slight_smile: :lol: