Monitor

(Kieszo) #1

Mam trochę dziwny problem, a mianowicie taki, że mi się obraz na monitorze "telepie". Może mógłby mi ktoś wyjaśnić co się dzieje?

(M Kupczynas) #2

Jak telepie :? Opisz to jaśniej :?

(Patricko) #3

Jak z odświeżaniem ?

Może wtyczka do karty grafiki jest nieco poluzowana ?

Odłącz najlepiej i przeczyśc i spróbuj ponownie.

Może to również wina sterowników.

Mało zrozumiałem co napisałeś ale postępuj tak jak wyżej.

(Kieszo) #4

Normalnie się obraz trzęsie(co tu tłumaczyć)

Odświerzanie mam ustawione na 75 Hz

(M Kupczynas) #5

Weź książkę od monitora i zobacz jakie odświerzanie jest najlepsze przy jakiej rozdzielczości i takie ustaw.

(Kosior6) #6

Hmm skor mówisz ze sie telepie to nie masz blisko monitora głosnika postawionego lub jakiegos magnezu ???

(JNJN) #7

A jaki monitor CRT czy LCD.

Sprawdź go na innym kompie jak to samo serwis.

(Kieszo) #8

Monitor CRT, stoi koło głośnika

(Kosior6) #9

No to poprostu odsuń głosnik i powinno ustapic :slight_smile:

(JNJN) #10

Użyj opcji rozmagnesowania(degasus) i resetu do ustawień fabrycznych jak opcje są i zobacz.Jak to nic nie da sprawdź go na innym kompie.

(Kieszo) #11

rozmagnesowanie pomaga tylko na 20 minut :frowning:

(De Kalb) #12

tak więc odsuń głośnik ewentualnie monitor, tak aby nie stały blisko siebie.

(Kieszo) #13

ok

Złączono Posta : 06.05.2006 (Sob) 12:51

Zadnej poprawy, niestety :frowning:

(Bażant) #14

A stary monitor??? Spróbuj odlączyć głosniki i odsunąć je jak najdalej, rozmagnesuj i wyłącz kompa. Odczekaj chwile i włącz, jeżeli bedzie się powtarzać ten problem to przetestuj go na innym kompie i spróbuj zmienić kabel. A jak te czynności nie pomogą to zostaje serwis, tylko pytanie czy się opłaca jeśli to staruszek :wink:

(Dod) #15

i sprawdz czy w pobliżu nie ma czegoś co mogło by wytwarzać fale magnetyczną :stuck_out_tongue:

(Bażant) #16

Np. mikrofalówka, tel. kom... :wink:

(Jag1661) #17

Prawie na 100% jest to wina zakłóceń falami elektromagnetycznymi - i nie ważne czy z głośników czy Z przewodów ...

Sprawdź, czy w pobliżu ( kilka-kilkanaście centymetrów w zależności od typu monitora) boków i tyłu nie walają Ci się jakieś takie rzeczy i przesuń je..

P.s. magnes stały powinien zniekształcić obraz tylko z jednej strony lecz nie powinno być widać falowania..

(Melanzita) #18

Tez tak mialam do tego paski mi wyskakiwaly :frowning: rozmagnesowalam i gitara funkiel nowka niesmigany :slight_smile: :lol: