Monitor19- przeglądanie internetu

Mam pewien problem. Kupiłem sobie LG L1953S i tam jest napisane, że powinien chodzić w rozdzielczości 1280x1024. Chciałem wreszcie przeglądać sobie internet bez okularów, wytężania wzroku i przewijania na boki (miałem przedtem monitor 15") Ale jak się domyślacie literki nadal są małe (jeśli nie mniejsze). Teraz prawie wszystkie strony mają wolne pasy bo bokach. Czy jest jakiś sposób, aby zwiększyć czcionkę przeglądanych stron lub żeby dostosowywały się automatycznie do wielkości ekranu - bez zmiany rozdzielczości ekranu. Dodam, że zwiększanie rozmiaru tekstu w menu widok to też nie to o co mi chodzi.

Korzystam z Firefoxa

Rozwiązanie jest bardzo proste. Zainstaluj i używaj przeglądarki: Opera http://pl.opera.com/

Poza tym, że jest wygodniejsza i bezpieczniejsza od Internet Explorera, to w bardzo prosty sposób umożliwia powiększanie stron (tekstu i grafiki jednocześnie). Wystarczy korzystać z klawiszy na klawiaturze numerycznej:

  • powiększa rozmiary czcionek i grafiki
  • pomniejsza rozmiary czcionek i grafiki

* przywraca orginalny rozmiar czcionek i grafiki

Te same funkcje można uzyskać przy myszy. W tym celu należy przytrzymać wciśnięty na klawiaturze klawisz CTRL i pokręcać rolką myszki. Rolka w górę - powiększanie, rolka w dół - zmniejszanie.

Miłej przygody z Operą. To naprawdę świetna przeglądarka.

Zapomniałem dodać, że w Firefox’ie też można powiększać i zmniejszać za pomocą CTRL + rolka, ale ta funkcja nie działa na grafikę (czyli grafiki nie są powiększane) i poza tym działa gorzej (z gorszą jakością) niż w Operze.

logiczne jest, że im wyższa rozdzielczość tym wszystko będzie “mniejsze”

zmień rozdzielczość na 1024x768 (ppm na pulpit -> właściwości -> zakładka ustawienia)

Dziekuję za propozycję z Operą. Jak długo pracowało się z FF to trochę trzeba będzie teraz pomęczyć się z nowym sposobem pracy. Nie moge poszukać, gdzie jest strona domowa na pasku. Ale sposób z CTRL i myszką to bajer:). Szkoda , że FF nie powiększa obrazków. A jak z zawieszaniem, ochroną prywatności i wirusami w operze, bo to był główny powód, że zrezygnowałem z IE. Na forum w “dobrychprogramach” piszą różnie.

Juz dodałem sobie domek:)

pozdrawiam