MONITORING - edycja strumienia danych, wycinanie fragmentu

(Pajakus1980) #1

Witam...

Mam maly problem.. albo nawet i duzy....

W pracy dostaję plik - okolo 30 GB - zapis strumieniowy z kilku kamer... i programik, którym mogę to tylko obejrzeć... i porobic stop klatki...

Czy zna ktoś jakiś program, którym mogę wyciść fragment strumienia?? Albo podzielić plik? W jakikolwiek sposób na tym pracować?

Ewentualnie do przechwycenia aktualnego obrazu video...

Za każdą pomoc będę ogromnie wdzięczny...

Pozdrawiam.

(Agatonster) #2

pajakus

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Mhassi) #3

Komputer czy Rejestrator ??

Jaki jest końcowy format pliku!! Bo można to albo poddać kompresji na inny format albo otworzyć odpowiednim programem a do tego potrzebnie mi jest rozszerzenie !!

(Pajakus1980) #4

Hmm.. Jak bede w robocie dam więcej szczegółów... nie przyglądałem się strukturze katalogów... Na pewno jest tam plik *.info, który otwieram...

Materiał dostaję na hdd wraz z programem dekodującym. Tylko w tym mogę to otwierać. Z tego co wiem (słyszałem) materiał jest kodowany (szyfrowany) w czasie rzeczywistym i żaden inny player tego nie odpali..

(Mhassi) #5

no i o to właśnie chodzi!! jaka jest karta i jaki soft bo najszesciej spotykany jest protokół H.264 a do tego są playery

(Pajakus1980) #6

Zatem juz daję szczególy.

Odtwarzam - program, który dostałem - Archive Player firmy BOSCH ver. 8.2.1.

Otwieram plik *.info - ma 1kB i jest struktura katalogów - tyle ile jest kamer. w katalogu kamery sa kolejne katalogi (nazwy to ciągi numeryczne) a w nich jest pięć plików o rozszerzeniach: *.DBX *.DBF *.TLX *.DBI *.INT

averde jeśli nie odpowiedziałem na Twoje pytanie - powiedz w czym szukać....

A muszę powycinać fragmenty filmów.....

(Mhassi) #7

no nie o to chodziło bo ty podałeś rozszerzenia plików konfiguracyjnych programu (bazy danych itp.) a nie samo rozszerzenie nagranego materiału ale skończmy ten temat. :stuck_out_tongue: na dobrychprogramach jest taki programik co sie nazywa FRAPS (poszukasz) nagrywa moim zdaniem wyśmienicie i jest to najprostsza metoda na to co chcesz zrobić bo jak byś chciał 2 gigowe pliki przekonwertować na inny format a masz słabą maszyne to bite 24 godziny na to potrzebujesz :stuck_out_tongue: zakładam że znasz angielski w zakładce movies przestawiasz fps na 60 i minimalizujesz program! następnie szukasz zarejestrowanego fragmentu który chcesz mieć uruchamiasz w trybie full i mykasz F9 fraps zaczyna nagrywać i to by było na tyle!! ścieżke nagrywania zmieniasz sobie bezpośrednio we frapsie!! :mrgreen: Pozdro