Monitoring pokoju z kamerki wbudowanej w notebooka

Witam serdecznie. Po przeczytaniu blog’a użytkownika depoone na temat kamerki D-Link DCS-930L zastanawiam się, czy sprzęt wbudowany w mojego notebooka również nadałby się przynajmniej w niewielkim stopniu do podobnego zastosowania. Wiem, że Logitech dostarcza takie oprogramowanie wraz ze sterownikami do swoich kamerek. Mi zalezy tylko i wyłacznie na rejestrowaniu wykrytego ruchu, nie musi być on nigdzie przekazywany przez internet, nie oczekuję powiadomień, ani podglądu poprzez komórkę opartą na Androidzie.

Założenie jest proste - zostawiam laptopa z wygaszoną matrycą, a każda obecność w pokoju powinna być zarejestrowana.

Drodzy forumowicze, czy jest to możliwe? Prosiłbym o polecenie takiego oprogramowania, które nadałoby się do powyższych celów. Zaznaczę, że korzystam z Windows 8, ale to nie powinno mieć większego znaczenia.

Yawcam. Działa pieknie. Do tego jest darmowy i może działać jako usługa systemowa. Konfiguracja zasadniczo też jest prosta. W razie problemów służę pomocą. Sam mam taki monitoring zrobiony (odpalam w razie potrzeby).