Monitoring zewnętrzny z własnym źródłem zasilania

Witam,
mamy w firmie monitoring z własnym źródłem zasilania i 8 kamer. Niestety mamy obraz już tylko z 2 kamer i do tego padł dysk.
Jest to teraz połączone w skrzynce (Rejestrator, akumulator i chyba UPS)

Chcielibyśmy zrobić całą instalację na nowo na podobnych zasadach czyli własne źródło zasilania w razie braku prądu na zasadzie PoE. Dalej 8 kamer lub 9. Kamery wszystkie na zewnątrz musiałyby być odporne na nadmierny pył i warunki atmosferyczne. Fajnie jakby jakoś była już lepsze np HD.

I moje pytanie, co proponujecie i jak możliwie prosto to podłączyć?

To jest banalnie proste (w teorii). Potrzebujesz:

  • kamery z obsługą poe (czyli zasilanie przez kabel ethernet).
  • switch z poe (o odpowiedniej mocy do ilości kamer).
  • rejestrator.

Kamera to koszt ok 600 zł (np DAHUA DH-IPC-HFW1220S), switch ok 400 zł (np TP-Link TL-SG1008P), rejestrator ok 400 zł (np DAHUA NVR2108-S2). Switch i rejestrator podłączasz do prądu a kamery przewodem Ethernet do switcha (pamiętaj, że do 8 portowego switcha podłączysz tylko 7 kamer bo jeden port potrzebny będzie do rejestratora).

Ok, a co z zewnętrznym zasilaniem w razie braku prądu? Jak mogę to dołączyć?

Kamery są zasilane ze switcha więc np stawiasz UPS, do którego podłączasz switcha i rejestrator.

Jeżeli masz na myśli rozładowanie UPSa - możesz podłączyć dodatkowy generator, który uruchamia się po zaniku zasilania. Koszt rozwiązania jest dość wysoki, chyba taniej wyjdzie Ci kupić dużego UPSa (wcześniej przelicz pobór prądu przez całość i będzie wiadomo na ile minut ciągłej pracy starszy dany UPS.

1 polubienie

Dzięki za podpowiedzi, jeśli trafimy na problemy to odezwę się.
:slight_smile: