Monitorowanie odbioru ping- komenda

Witam,

Czy istnieje jakaś komenda w cmd lub program dla Windows, który będzie sprawdzał żądanie ping na hoście docelowym?

Przyklad.

z Komputera 1 wysyłam polecenie ping na adres Komputera 2

Będąc na komputerze 2 chciałbym widzieć czy żądanie ping z Komputera 1 dotarło. Komputer 2 nasłuchiwałby ruchu w swoją stronę z Komputera 1

Jedyne co przychodzi mi do głowy to sprawdzać na hoście docelowym (snifferem) czy dotarł do niego komunikat ICMP Echo Request (ping).

BTW Jeśli wysyłasz ping z Komputera1 na adres Komputera2 i otrzymasz odpowiedź, to znaczy ping dotarł do Komputera2 i komunikacja działa w obie strony. To czego chcesz nie ma za bardzo sensu.

Po prostu Komputer 2 jest oddalony ode mnie - inna dzielnica i będę szedł do tego komputera diagnozować czemu ja ze swojego komputera (Komputer 1) nie mogę go pingować. Chcę po prostu załączyć ping -t u mnie i sprawdzić będąc przy Komputerze 2 i konfigurując go czy ping juz doszedł.

Póki co nie pinguję go od siebie, więc wiem, że coś tam jest nie tak - prawdopodobnie z zaporą, firewallem albo jakąś usługą.

Wireshark

Zamiast kombinować na około, pinguj komputer1. Jeśli nie ma odpowiedzi, to nie ma jej w obie strony. Tak w ogóle, jeśli wiesz, że nie ma odpowiedzi na ICMP request, to zapuść tracert/traceroute, aby zobaczyć, gdzie wysyłanie pakietów się urywa. Pakiety ICMP mogą być blokowane na zaporach sieciowych zarówno systemu, jak i routera.

Komputer 2 może pingować mój komputer. Ja nie mogę pingować jego. Jeśli będę przy komputerze 2 to muszę jakoś wiedzieć czy konfiguracja, która na nim zrobiłem zadziałała.

Prawdopodobnie zapora w systemie blokuje pakiety ICMP, skoro komputer1 odpowiada na ping, to znaczy, że pakiety nie są blokowane na trasie. Skoro jest łączność pomiędzy komputerami, to możesz również uruchomić pulpit zdalny u siebie i pingować na “żywo” lub jak pisał kolega wyżej, monitorować ruch Wiresharkiem.

Komputery są w tej samej sieci/podsieci?