Monitorowanie temp. karty graficznej?

(Lukaszroj17) #1

Witam chciałbym sprawdzić jaką temperaturę osiąga moja karta gf 9600 gt(asus) w czasie grania. Jakiego programu użyć do tego.

(Ro Man) #2

SIW

http://www.dobreprogramy.pl/System-Info ... 13062.html

(Lukaszroj17) #3

Program spoko tylko jak w nim monitorować temperaturę grafy? :?

(Michal Kolatek) #4

Zakładka Hardware > Sensors

Jest jeszcze przyklejony temat jak sprawdzać temperatury:

tematy-wazne-dla-korzystajacych-tego-dzialu-t124591.html

pomiar-temperatur-t88838.html

(system) #5

Program MSI Afterburner wyswietla info o karci graficznej w czasie gry w tym temp. też .

Po instalacji dajesz Settings ---> Monitoring ---> i tam ustawiasz jakie informacje mają być wyświetlane podczas gry.

(Lukaszroj17) #6

A da się tym programem podkręcić kartę?

(Gural7) #7

tak ,polecam Rive tuner w takim razie,sorki za zmiane ale nie dopatrzyłem myślałem że masz Radka 9600.To nic nie ma problemu jak masz pytania co do OC tego 9600 GT pytaj śmiało.

(Lukaszroj17) #8

Dzięki wszystko jasne temat do zamknięcia.

(system) #9

Tak zrobisz OC tym programem, zresztą zrobisz prawie wszystko co dotyczy karty graficznej. Polecam moim zdaniem lepszy niż riva tuner.

Pozdrawiam.

(Lukaszroj17) #10

Ok podkręciłem kartę (delikatnie) temp w stresie to 65 stopni. Czy to dużo czy norma? Kartę sprawdzałem benchmarkiem Furmark.

(Gural7) #11

o jak w furmarku tylko 65 stopni to mało,możesz kręcić spokojnie:).

(Lukaszroj17) #12

A przy jakiej temp powinienem zrobić STOP!

-- Dodane 13.05.2010 (Cz) 19:41 --

Teraz mam 70 stopni na razie kończę do puki ktoś nie powie że jest ok :?

(Gural7) #13

Furmark to program który stresuje ekstremalnie ,w grach takich temperatur raczej nie będzie,70 stopni to tak dużo nie jest ,ludzie mają pod 85 stopni i się nie przejmują,ale uważam że możesz kręcić dalej ,jak temp nie przekroczy 75 stopni to jest będą zegary dobre i temperatura przyzwoita jak na stres w furmarku.

(Lukaszroj17) #14

Dla czego po restarcie kompa ustawienia grafy wróciły do fabrycznych. nie da się tego jakoś zapisać ?

(Gural7) #15

Jeśli w riva tuner to

najpierw klikasz

zastosuj, później save i

potem wystarczy tam

pewną opcje

zaznaczyć ,load at startup

obok przycisku save i zegary

po OC będą się ładować

odrazu przy starcie

systemu.

(Lukaszroj17) #16

Dziwna sprawa w teście furmark wszystko ok ale jak grałem w bad company to mi się raz biały ekran zrobił. temp grafy max 66 stopni więc dla czego tak się stało. To przez oc?

(system) #17

Żal mi niektórych osób doradzających, oczywiście bez obrazy.

gural777 jak masz dawać takie rady, to lepiej nie dawaj żadnych.

Robiąc OC karty nie tylko patrzysz na temperatury :).

Jeśli pojawiają Ci się artefakty lub inne cuda na monitorze może przesadziłeś z taktowaniem pamięci,shaderów bądz core.

Przetestuj na innych grach czy nie ma podobnych objawów jak w BC. Może to był przypadek z tym białym ekranem.

(Lukaszroj17) #18

Dzięki sprawdzę na cod4 i 5. Ale dziwne bo w furmark wszystko było super. Może problemy z grą on line. Sprawdzę jeszcze.

-- Dodane 15.05.2010 (So) 1:35 --

dzisiaj grałem i nic się nie działo, temp grafy max 70 stopni. :slight_smile: