Monitory - migotanie - nerwy - padaczka

Witam.

Zastanawiam się tak nad monitorem, bo dużo ludzi podobno dostało padaczki od monitora… A wiem, że padaczka się wywłouje także bodźcami świtlnymi. Na przykład migotające gry komputerowe i różne ostre filmy. No i teraz moje pytanie… Czy jak siedze przy komputerze z tym płaskim monitorze to dostanę padaczki? Wiem, że płaski monitor jest bardziej bezpieczny niż ten wielki, może mi ktoś udzielić info na ten temat? :frowning:

Ależ to proste.

Jeśli siedzisz za długo przed kompem to dostaniesz padaczki :slight_smile: .

ile to w/g ciebie jest za długo?: 4godziny?5, a może 6?

Ech, i nie mrugaj za często powiekami :wink:

Jeśli chcesz siedzieć długo przed kompem to zainwestuj koniecznie w ekran LCD - najmniej męczy oczy.

To zjawisko nazywa się padaczką fotogenną i może się pojawić u osób które bardzo wiele czasu spędzają przed komputerem. Niekoniecznie od migającego światła.

Nie martw się. Ja spędzam przed komputerem średnio 14 do 16 godzin DZIENNIE !!

Oczywiście że nie każdy dostanie padaczki od siedzenia przed komputerem, ale są osoby które mają pewne predyspozycje do tego.

Jeśli chcesz wiedzieć czy to jesteś właśnie Ty zrób sobie EEG i jeśli coś będzie nie tak to napewno Cię lekarz poinformuje.

Musiałbyś bardzo długo siedzieć przed kompem. Góra 48 h.

Idealna odpowiedz do tego pytania. :smiley:

Osobiście nie słyszałem o takim przypadku…

:-x To już nie wiem który z was mówi dobrze… Max dziennie to siedze koło 10h, powyżej 12h jeszcze nie siedziałem i zawsze staram się trzymać max 10h, a ekran nie wiem jaki mam… Powiecie jak sprawdzić, bo muszę wiedzieć. Jak nie mam tego LCD, to muszę zmienić, bo komputer to moja praca i muszę przy nim być.

Każdy człowiek reaguje inaczej na barwy z monitora i nie jest wcale powiedziane że dopiero po 48 h możesz dostać padaczki jak ktoś tutaj to stwierdził.

Najlepiej udać się do lekarza na badanie EEG wtedy on Ci powie czy masz predyspozycje do padaczki czy nie…

Aha od jak dawna pracujesz przed kompem ? Bo jeśli od długiego czasu a do tej pory się nic nie działo to ja bym się nie martwił.

  • Od już koło 5 lat… A czy mi się nic nie działo? Co prawda nie wywaliłem się na podłogę i drgałem, ale czasem przy oku mi tak lekko migocze, ale to żadko.

Mrugająca powieka i inne części ciałą ( policzek, jakieś miejsce na klatce piersiowej ) są to zwyczajne nerwy i nie mają nic wspolnego z siedzeniem przed komputerem.

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 8:44

Teraz dopiero doczytałem dokładniej. Mógłbyś to bardziej opisać ?

też to mam, ale od dziecka, więc to nie musi byc od kompa :slight_smile:

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 9:20

Tak jakby skóra drgała przy oku (ew. powieka)

  • No nie wiem jak to bardziej opisać… Lekko oko mi drga czy coś takiego.

Magnez bierz, też tak czasem mam :slight_smile: To raczej nie jest od kompa.

“Mrugająca powieka” to nic innego jak “tik nerwowy” i niema to nic wspólnego z monitorem. Ludzkość to miała od zawsze, i musicie się nauczyć z tym żyć.

A co do padaczki, to znajomy ma. Nie może oglądać szybko przemieszczających się obrazów. Czyli gry komputerowe, a w szczególności filmy akcji musi sobie odpuścić, bo po paru minutach zaczynają się z nim dziwne rzeczy dziać. I tak samo niema znaczenia jaki masz monitor i jakie odświeżanie, po prostu mózg sobie nieradzi z przetwarzaniem obrazów. Tylko nie myślcie że jest jakiś niedorozwinięty, studiuje w Niemczech i ma praktykę w telewizji ARD ! :o

Ale jeśli boisz się o wzrok to kup monitor LCD lub porządny CRT i ustaw na nim odświeżanie 100hz., będzie po kłopocie.