Monitory problem z integracja

Witam.

Mianowicie mam problem gdyż posiadam dwa monitory jeden to Lg Flatron w1952s a drugi to Samsung SyncMaster 172w.

Monitor ld podpoiłem pod kartę graficzna Radeden 9600 pro a Samsunga pod płytę główna i problemy polega na tym.

Na lg gdyż ustawiam rozdzielczość większa jak 1440x900 to się rozciąga pulpit i trzeba przesuwać a opcja nierozciąganie pulpitu jest zablokowana i nie da się jej odznaczyć.

A Samsung nie jest w ogóle widoczny na czarny ekran nawęd nie pisze czy ma sygnał czy nie.

I teraz taki problem jak ustawi lg na wyższa rozdzielczość aby nie rozciągało i samsunga podłowczy aby działały jako 2 monitory.

Oba monitory musisz podłączyć do grafiki Radeon (ona jest źródłem obrazu).

To kupie przejściówki na analog a co zrobi aby nie rozciągało?

rusher1997 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Z tego co widzę to przejściówka Ci niepotrzebna - ze zdjęć Radeonów 9600 Pro wynika, że mają wyjście DVI i D-sub ale być może w Twoim jest inaczej - sam musisz sprawdzić.

Twój LG ma złącze D-sub a Samsung ma D-sub i DVI - podłącz więc Samsunga pod DVI a LG pod D-sub.

Zainstaluj najnowsze sterowniki do grafiki i do monitorów a potem ustaw dla każdego z monitorów odpowiednią rozdzielczość natywną (LG: 1680x1050; Samsung: 1280x768).

:roll:

A co z tym rozciąganiem pulpitu?

Ustaw LG jako monitor główny - 1 a Samsunga jako dodatkowy - 2.

:roll:

Nie oto chodzi gdy na samym lg ustawiam rozdzielczość większą jak 1440x900 to pulpit wychodzi poza monitor. I jej nie widać.

A robiłeś to co sugerowałem powyżej?

:roll: