Monitory

Witam
Przychodzę z pytaniem o to, który monitor wybrać


Aktualnie jest na przecenie do 850zł
Czy ten

Aktualnie tego AOCa nie ma na stanie na x-komie, gdzie jest najtańszy, więc nie wiem czy wybrać tego MSI czy też poczekać, aż AOC będzie dostępny

Zastanów się jeszcze raz czy przy 24 calach naprawdę potrzebny jest ci zakrzywiony monitor.
Oraz to czy na pewno chcesz matrycę VA? To nie jest zła matryca ja jednak odkąd mam IPS nie wyobrażam sobie innej.

Po co ci zakrzywienie na 24’’ monitorze? Przecież to jest maleństwo. Chyba, że chcesz np. postawić 3 obok siebie, ale to już chyba lepiej kupić jamnika 49’’, przynajmniej nie będzie ramek.

Zakochałem się w monitorze curved, gdy grałem u znajomego
Wiem, że 24cale to nie dużo, ale gdybym brał większy to też musiałbym wziąć do 1440p a nie 1080p, bo wtedy pikseloza jest
A pozatym chyba curved monitor wydaje się być większy, bynajmniej w moim odczuciu

OK. Ale na pewno ten znajomy miał zakrzywiony 24 cale czy więcej? Bo zakrzywienie ma sens od 32 cali a wszystko co mniejsze i zakrzywione to sztuczka marketingowa.

No własnie miał 24 cale i wydawał się być większy
Poza tym sam posiadam od paru lat 22cale, więc różnica wynikająca z przesiadki na 24 cale + curved będzie zauważalna
Czytałem dużo o tym AOCu i w sumie dość sporo osób nie narzeka, wręcz go poleca, dlatego to mnie przekonało do niego w dość dużym stopniu

Ja posiadam ten model i jestem nim zachwycony.

https://www.morele.net/monitor-aoc-24g2u-5939776/

Różnica względem tego twojego jest taka, że mój ma płaski ekran i (moim zdaniem) lepszą matrycę.
Opinie o AOC są różne ostatnio. A to dlatego, że AOC wypuściło niedawno sporo właśnie budżetowych monitorów które zachwyciły swoim stosunkiem ceny do jakości. Szał i moda jaka powstała na AOC dzięki temu spowodował też że zaczęły pojawiać się opnie o martwych pikselach o robakach pod matrycą itp. Ja trafiłem na egzemplarz bez jakichkolwiek wad.

A coś w troche mniejszych pieniądzach polecasz? 800-850zł z IPSem.

IPS zwykle bywa droższy niż VA ale często można monitory IPS złapać na promocjach. Ten mój jak był w modzie to na promocjach chodził właśnie za 800 zł. Na komputroniku jest od 850 zł chyba ale niestety aktualnie niedostępny.
To czy warto iść w IPS zamiast VA musisz zdecydować sam. IPS ma bardziej żywe i nasycone kolory. Takie gry jak Wiedźmin 3 wyglądają na IPSach bajkowo. VA ma lepszy kontrast i czerń ale gorsze odwzorowanie kolorów.

Dobra, dzięki, może poczekam na jakieś promki i dostępność tego AOCa IPS, ale w każdym bądź razie dzięki za pomoc