Monity Youtube nakłanaijące do zmiany nazwy kanału

HEJ

Macie swoje konto youtubowe połączone z google plus ? Ostatnio często(co już mnie ********) przy próbie skomentowania jakiegoś filmiku, dostaje monit o propozycji aktualizacji nazwy kanału na imię i nazwisko. Niestety nie interesuje mnie to, a łączy się to także z złączeniem konta YouTube z Google plusem co mnie nie interesuje. A w tym monicie nawet zaznaczenie że chce się zostać przy obecnej nazwie , chyba (z tego co widzę) powoduje utworzenie i połączenie z kontem w Google plus. Można się tego monitu jakoś pozbyć , czy też YouTube ma zamiar teraz być takim nachalnym i nękać swoich użytkowników ?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Możliwe, że połączyłeś konto ze stroną google plus (nie mylić z profilem). Google od jakiegoś czasu stosuje taką sztuczkę, że kiedy wybierasz ‘pozostań przy obecnej nazwie’ to system tworzy ci stronę w google plus o nazwie identycznej z nickiem na youtube.

Aby całkowicie odciąć konto youtube od google plusa:

Na youtube wchodzisz w Ustawiania > Ogólne > Zaawansowane

https://www.youtube.com/account_advanced

Tam powinieneś, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, utworzyć sobie krótki url kanału(najlepiej taki sam jak nick).I odłączyć się od google plus( przypadku połączenia ze stroną masz na to tylko 14 dni, profil( z imieniem i nazwiskiem) możesz odłączyć zawsze(chyba, że google zmieni zdanie :wink: ).

Potem możesz posprzątać na google plus, tzn pousuwać zbędne strony. Ale nie rób tego przed odłączeniem youtube bo może ucierpieć twój kanał.

Minus tego rozwiązania jest taki, że nie będziesz mógł korzystać z nowego systemu komentarzy na youtube.

A czy potem youtube przestanie się czepiać to nie wiem bo nie mam google plus, usunąłem.

Tak wiem ze stosują taka sztuczkę. Raz dałem się nabrać, i potem musiałem już raz rozłączać kanał YT z goolge plus (dopiero potem usunąłem stronę google plusa który wtedy robi się z automatu), ale te monity że zmienić nazwę kanału znowu się pojawiają, a bogatszy o to zdarzenie z przeszłości, nie chce tego znowu, wiec w monitach daje na ‘‘zapytaj później’’ bo nie ma tam ‘‘anuluj’’ , a jak dam ze chce zostać przy starej nazwie, znowu podstępnie nastąpi połączenie z google plus