Monopol nVidii

Konsole od Microsoftu i Sony a także ich niedawno odświeżone wersje mają GPU na architekturze GCN od AMD. Więc jakim cudem gry robione na PC (w tym aporty z konsol !) lepiej radzą sobie na kartach nVidii ?
1050 z 1.7 Tflopa dorównuje FPSom w grach rx 560 z 2.6 Tflopa a 1050 Ti z 2,1 Tflopa przewyższa RX 560 o 15%

Dlaczego nikt nie zajmie się monopolem zielonych (niebieskich zresztą też) i dawaniu w łapę producentom w celu niszczenia pierwotnej optymalizacji pod GCN od AMD ?

Zbierz dowody i pokaż innym jak to się robi.

Nie jestem prawnikiem więc nie będę zbierał dowodów - sam możesz je sobie znaleźć na przykład sprawdzając grę na konsole która wyszła także na PC i potem porównać FPSy w 1050 Ti z 2.1 Tflopa i RX 560 z 2.6 Tflopa - ślepy musiałbyś być żeby nie wiedzieć że słabsza karta ma 20% więcej FPSów pomimo że gra została zoptymalizowana pierwotnie pod architekturę GCN na konsole.

A ja myślę, że to również kwestia sterowników - te od NVidii zawsze uchodziły za lepiej napisane i potrafiące wycisnąć więcej ze sprzętu.

Nie “od zawsze” a nagle nVidia dostała “cudownego oświecenia” w kwestii sterów jak dostała kod źródłowy od Microsoftu za to żeby ukarać AMD* za Mantle/Vulkan

*który jak wiadomo strasznie się obraził na AMD za ten policzek w postaci lepszego API niż DX12 który jak wiadomo jest jedynym czynnikiem zmuszającym do kupna W10

PS. Zawsze to ATI i AMD miażdżyła NVidie w grach a teraz co ? Wszyscy dostali zbiorowego udaru i zapomnieli jak optymalizować stery pod gry ?