Monowall - instalacja sterowników do radiówki - jak?

Witam chce postawić system monowal na starym kompie do dzielenia łącza wszystkie karty na skrętkę mi wykrywa tylko nie radiówki która jest oparta na chipsecie relateka próbowałem tez włożyć druga kartę radiowa na chipsecie ralinka i nic.

Czy ktoś umie dodawać do dystrybucji linuxa sterowniki do kart sieciowych bardzo by mi zależało właśnie an tej dystrybucji ponieważ można nią zarządzać przez przeglądarkę.

Z góry dzięki.

monowall to nie linux

w systemie FreeBSD na bazie którego został zrobiony monowall moduły jądra ładuje się poleceneim kldload nazwa_modułu

Poza tym monowall jest oparty na starej wersji FreeBSD 4.11 a tam obsługa radiówek dość mocno kuleje. Możesz spróbować stworzyć potrzebny moduł (jeśli go nie ma)za pomocą ndiswrappera, ale do tego będziesz potrzebował działającego systemu.

A czy umie ktoś komplikowac jadro moonowal bądź freenas?? bardzo prosze o pomoc. Z tym programem to on mi sie nie przyda poniewaz sterowniki mam pod linuxa a w tym monowall lub freenas nie ma opcji dodawania jakims programem jedynie mysle ze bdzie mozliwosc komplikacji jadra

Komplikowac to mozesz sobie zycie :stuck_out_tongue:

Kompilacja jadra w systemie FreeBSD wyglada nastepujaco:

cd /usr/src/

make buildkernel KERNCONF=nazwa_pliku_kernela

Ani monowall, ani freenas nie sa linuksem! !!

z jakim programem? o co tak wlasciwie Tobie chodzi?