Montaż chłodzenia na procesorze

Mam dość nietypowy problem. Parę tygodni temu z kumplem składaliśmy komputer. Wszystko śmiga OK, aczkolwiek niedawno przypomniało mi się, że natknęliśmy się na pewien problem. Nie wiedziałem w którą stronę zamontować chłodzenie(Cooler Master RR-H612-13FK-R1), to znaczy z której strony ma być wiatrak. W pozycji kiedy był bardziej z przodu obudowy(tj. jak na tym zdjęciu które udało mi się znaleźć: http://static.frazpc.pl/cms/2011/03/CM_Hyper612S_1.jpg) zakrywał RAMy, więc zamontowaliśmy go odwrotnie, czyli wiatrakiem do tyłu, tak, że dwa wiatraki, od procesora i od obudowy(tego nie podpinałem do prądu) są praktycznie obok siebie. Z tego co patrzyłem w internecie wychodzi na to, że chyba zrobiliśmy to źle… Co teraz zrobić? Żeby to naprawić trzeba by było kompletnie od nowa wszystko rozebrać, wykręcić płytę z obudowy, mnóstwo roboty. Co robić? Czy zostawić to tak jak jest, czy mogę podpiąć ten tylni wiatrak od obudowy?

Wentylator ma zasysać powietrze z radiatora i wyrzucać je do obudowy (najlepiej było by gdyby powietrze było wydmuchiwane na zewnątrz). W obudowie z przodu montuje się wentylator, który wtłacza chłodniejsze powietrze do obudowy. Z tyłu obudowy montuje się wentylator, który wyrzuca powietrze na zewnątrz. Zasilacz też wyrzuca powietrze z obudowy. Po Twoim opisie trudno coś więcej powiedzieć na temat jak to u Ciebie wygląda. Zamieść foto stanu obecnego to będziemy kombinować. RAM mieści się pod wentylatorem?

Witaj :slight_smile:

najpierw powiedz jaką masz obudowe ,bo jeśli masz otwory w obudowie u góry to możesz chłodzenie montować tak,że wiatrak będzie wiał do góry,jeśli nie to raczej tak żeby wiatrak wiał w tył obudowy,natomiast to,że zasłania pamięć to nic nie przeszkadza jeśli wszystko dało się zamontować

p.s

tylni wiatraczek oczywiście możesz podpiąć z tyłu obudowy jak by się już nie mieścił na chłodzeniu :wink:

Dodane 11.07.2012 (Śr) 8:58

coś w tym stylu powinno być zamontowane

image02.jpg