Montaż dysku twardego w laptopie

Witam. Kupiłem używanego laptopa HP Compaq Presario CQ57, bez dysku twardego. I teraz bardzo proszę o pomoc. Kupiłem dysk twardy Serial Ata 2.5 120Gb, oczywiście dysk odpowiedni dla tego modelu laptopa, i teraz pojawia sie problem. Otworzyłem klapke na dysk twardy, i złącze do HDD jest inne niż złącze w nowo kupionym HDD. A mianowicie z tego co mi sie udało wynaleźć w internecie jest to złącze od napędu, Microsata lub Slimsata jakoś tak. Czyli przed sprzedażą lub wcześniej poprzedni wlasciciel musiał kombinować przy zlaczach. 03873f364ab48e4d20532370ca26

Czytałem na necie o domowyc przeróbkach złącza, przejściówce, lub adapterze. Ale mam w domu kabel Sata, lecz nie wiem jaki dokładnie czy I czy II czy III. I moje pytanie brzmi czy uda mi sie zamontować dysk w laptopie poprzez ten kabel i wyżej wymienionymi złączami. Czy dokupić jeszcze jakiś kabel do tego co mam, czy poprostu sie nie da i bede musiał kupić przejściówke albo adapter z allegro. Liczę na pomocną odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

Czekaj, na pierwszym zdjęciu z dyskiem masz satę, na 2-gim co to jest?
Napęd DVD?
W jego miejsce chcesz wsadzić dysk?
Są kieszenie którą powinieneś dokupić aby to zrobić ale skoro laptop jest bez dysku to może włóż dysk na miejsce i nie kombinuj.

1 polubienie

Specyfikacja twierdzi że ten lapek ma dysk na sacie.
Opcja z zastosowaniem jakiegoś innego z satą na taśmie jest bardzo rzadko spotykane, wtedy trzeba szukać tej przejściówki.
Aha, faktycznie jest na kablu…