Montaż filmu - dzielenie pliku na sceny, jak?

Witam, mam plik filmowy (ok 40 min, format avi) muszę go podizelić na klipy po ok. 30 sekund. Czy mogę to zrobić? Szukałem ale jedną rzecz co znalazłem to była dla linuxa. Próbowałem Sceneanalyzerem, ale nie wychodziło.

I jeszcze pytanie o Nero: Nagrywam płytę DVD- Video, pliki źródłowe to wmv (niestety) jak chcę odtworzyć to nie ma dźwięku, oczywiście nero oryginalne, ale nie pełne. Czy jest jakiś inny program do nagrywania DVD-Video równie prosty w obsłudze?? Czy Ulead VideoStudio 11 trial też nie nagrywa dźwięku, bo próbowałem tym i też nie było?

polecam ten program do nagrywania video DVD http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +2009+8.03 :smiley: jest spox i sam go używam czasami do nagrywania video DVD :slight_smile:

Dodane 06.06.2009 (So) 16:58

a do Ulead VideoStudio 11 trial nie jestem pewny…

Więc, tak z podziałem sobei poradziłem - napiszę co zrobiłem bo być może się jeszcze komuś może przydać - porogram Pinnacle Studio 12 Plus - otworzyłem tam gdzie jest plik zaznaczyłem go, klilknąłem na sceny (znajduje się u góry zaraz koło wyboru plików), anulowałem tworzenie scen, potem wybrałem tą jedną która została utworzona, kliknąłem ppm, wybrałem podziel sceny na kawałki, wyskoczy okno wyborem ilości sekund, OK i film podzielony.

Z płytą gorzej. Zainstalowałem Ashampoo ale nie widzę mozliwości tworzenie menu płyty, które jest mi niezbędnie potrzebne, niestety nero nie nagrywa mi dźwięku, a roxio ma kiepski wybór menu (to co ja mam przynajmniej).

Dzięki, pozdrawiam