Montaż Mistral'a 92

Witam, zakupiłem wentylator Mistral 92. Chciałbym zamontować go na tyle obudowy w odpowiednim miejscu. Mam tam już fabrycznie wywiercone dwie dziurki pod skosem, pod drugim skosem są 2 ślady na dziurki. Czy Mistrala mogę tylko na 2 dziurkach pod skosem zamontować? Oprócz tego chciałbym zapytać jak podłączyć ów Mistrala do płyty głównej. Zakupiłem również dla pewności rozgałęziacz. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

EDIT: Na koniec głupie pytanie, wentylator mam zamontować tak, żeby wysysał powietrze z obudowy i wywalał na zewnątrz ? Jeśli tak to jak zauważyć po łopatkach czy bd wysysał czy wdmuchiwał?

Naklejką do dziurek w obudowie wtedy będzie wyciągał, może być na 2 może być na 4 śrubkach, zapewne 3 pinowy jest, szukaj na płycie złącza ch_fan lub coś podobnego.

Mając na myśli naklejkę, chodziło o logo? Czyli z tyłu powietrze ma być wydmuchiwane tak? Dla jasności wkleję zdjęcia. scaled.php?server=407&filename=dsc00258kr.jpg&res=landing

Tą z napisem MISTRAL 92 do dziurek, wtedy będzie wydmuchiwał. Co do podłączenia, podłącz go do pierwszego wolnego złącza na wentylator.

Czyli ten napis Mistral 92 będzie widoczny na zewnątrz. Mam też przejściówkę? Jakąś molex czy coś takiego :smiley: w razie gdyby nie było wolnego 3 pin.

Dwa złącza na płycie to ABSOLUTNE minimum, więc chyba nie będzie problemu :slight_smile:

Skoro już mam temat… to nowego nie będę zakładał. Mianowicie mam dziadowy zasilacz Logic ATX 500 W… Naczytałem się o nim i szczerze mówiąc, boję się włączyć kompa. Czy naprawdę jest taki zły jak go malują… Hm nie tak to może ujmę. Czy narazie na zwykłych obrotach nic się nie stanie? Bo chce go zmienić… ale narazie trzeba zdobyć fundusze.

Jaki masz sprzęt? Jak teraz działa, to powinien pochodzić jeszcze trochę, ale przy najbliższym przypływie gotówki zmień go :).

intel Core i3 nividia geforce gtx 460, 4 gb ram. Działa stabilnie, działa. Tylko nagrzewała się trochę górna część obudowy, stąd ten wentylator i kolejny też zamierzam kupić na przód obudowy. Głośność będzie troszkę uciążliwa? No ale cóż;D Wole wydajność niż ciszę, zresztą muzyka zawsze zagłuszy to i owo;p

Niby mam podobny konfig (tylko zamiast GTXa mam GTS450) i ciągnie go 480tka, ale lepiej go zmień. Taki zasilacz to jednak nieprzewidywalna rzecz :). DOBRA 500tka da radę :slight_smile:

Także, z tym już sie udam do panów co mi składali komputer… po wcześniejszym zapoznaniu się na forum z jakimś zasilaczem. Zresztą oni coś niezdarzeni… wgrywając mi 7… zrobili tylko 1 partycje! PORAŻKA… :smiley:

Dodane 12.07.2012 (Cz) 18:18

Czy ten nowy wentylator nie będzie czasem zabierał powietrza procesorowi i zasilaczowi? Czy taka cyrkulacja jest w porządku?