Montaż płyty głównej. JAK POWPINAĆ KABLE? PILNE

Płyta ze zdjęć różni się trochę od poprzedniej i nie jestem pewien jak powpinać wtyczki aby wszystko działało i żeby czegoś nie zepsuć.

Zależy mi aby zrobić to DZISIAJ.

 

Jak podłączyć kabel POWER LED? W starej płycie był chyba podłączony do MSG, ale ta wtyczka tutaj nie pasuje, jest szersza i ma 3 otwory. Czy trzeba ją przerobić?

 

I dla pewności zapytam też o inne.

H.D.D. LED do HD. Biały z prawej?

POWER SW do PW. Biały z prawej?

RESET SW do RES. Biały z lewej?

SPEAKER do SPEAK. Czarny z prawej?

Pin NC może zostać pusty? Co to jest?

 

 

Drugą sprawą jest Ram. Mam 2 kości po 2 GB. Czy ma to znaczenie w które gniazda je podłącze? Jeśli tak to w które: w żółte, w czerwone, czy może obie kości w gniazda po lewej lub po prawej stronie.

 

 

Ostatnia rzecz (na razie najmniej istotna bo teraz nie potrzebuję tych gniazd) jest taka że mam z przodu w obudowie 2 gniazda usb. Od każdego idzie wtyczka z wejściem na 4 piny opisane jako: +5V, DATA-, DATA+, GND.

Tutaj to zupełnie nie mam pojęcia jak to podłączyć.

piny.jpg

ram.jpg

Jeszcze zdjęcie wtyczek
https://zapodaj.net/f61584ce61219.jpg.html

Do każdej płyty głównej producent oferuje instrukcję obsługi - wersja papierowa bądź elektroniczna. Wystarczy ją przeczytać a nie będzie problemów z montażem.

Power i reset dowolnie kolory bo i tak załapie, to jest jedynie blaszka łącząca dwa piny, tak samo idzie odpalić płytę stykając te piny np. wkrętakiem :slight_smile: Pamięci jak chcesz dual to takie same do tego samego koloru.

Nie rozumiem: na zdjęciu przy PWR_LED też masz przecież trzy piny. Co do pozostałych - minus jest najczęściej CZARNY. Jak też wspomniano - ja bym starał się wpinać tak, jak jest opisane w instukcji.

Zależy mi żebyś odpowiedział mi DZISIAJ, bo PÓŹNIEJ mogę nie mieć CZASU.

Dzięki za podpowiedzi.
Ściągnąłem instrukcję, podłączyłem i nie działa. Płyta okazała się być niesprawna (było to prawdopodobne, bo sprzedawca jej nie testował) i ją zwracam.

Co oznacza “sprzedawca jej nie testował”? To jakaś aukcja Allegro?

Na przyszłość zapamiętaj, że jeśli sprzedawca sprzętu używanego podaje taką informację, lub napisze, że nie zna jej stanu technicznego, to oznacza jedno - ze sprzętem są mniejsze lub większe problemy i sprzedawca o tym dobrze wie tylko o tym nie informuje. Jestem przekonany, że płyta była sprawdzana, bo gdyby okazała się całkowicie sprawna, to by mógł ją wystawić za wyższą cenę i by była podana informacja o teście i sprawności sprzętu.

Tak

 

Teraz już wiem. Tym bardziej, że to całkiem dobry model za śmieszne pieniądze.

Tak jak napisał @Cedar: w przypadku Allegro “nietestowany” to synonim słowa “uszkodzony”. Jak też wspomniał: to chyba oczywiste, że za bezcen nikt nie odda dobrego sprzętu a takie “perełki” trzeba umieć wyszukiwać i mieć przy tym odrobinę szczęścia. Jeszcze taka jedna uwaga: jak było wystawione jako “uszkodzone”, lub jak piszesz podane że sprzęt może być niesprawny (pokaż aukcję), to nie licz na to że ktoś Ci odda za to pieniądze, to chyba oczywiste.

Może pomyliłeś przewody i się spaliła. :stuck_out_tongue: