Montaż podzespołów (ram, grafika, procesor)

Witam kupiłem sobie na Allegro :

płytę główną (używana) + prcesor intel celeron 2,53 ghz (w pudełku)

Trzeba było zamontować - to zamontowalem, posmarowalem pasta silikonowa.

RAM - 512 400 - sprawdzone u kumpla - dzialaja

Karta graficzna ge force 6200 256 , 256 - u kumpla dziala

No i po podłączeniu wszystkiego jak (chyba należy) komputer się odpala, niestety monitor miga… nie pokazuje biosu…

Co może byc nie tak ? Może źle ram włożyłem bo z tego co słyszałem niektóre płyty chcą aby ram być ponumerowany (sloty mają napis 1, 2 i 3) jakie byłyby objawy gdybym dobrze nie podłączył ramu lub grafiki - takie jak mam teraz ? A może jednak procesor jest uszkodzony ?

Jak mówie komputer się uruchamia, wentylatory na procku i karcie chodzą no ale monitor miga i nie pokazuje biosu…

Ps. zasilacz także działa - sprawdzony u kumpla…

Złączono Posta : 26.02.2006 (Nie) 14:12

Płytka testowana - działajaca

Prawdopodobnie padnięty BIOS na MB. PC Speaker nie ‘wypiskuje’ nic?

EDIT:

Trzeba bylo tak od razu. Sprawdź jeszcze proca.

Właśnie mam kabelek wyrwany z pcspeakera i dzisiaj u kumpla sprawdze, ale czy takie objawy moga pojawiac sie np. gdy ram jest zle podlaczony lub grafika ? (np. nie do końca dociśmniety) ?

mialem podobnie jak podpiolem nowy dysk s-ata, bywa, ze odpalam kompa, a monitor zdazy odswiezyc jak juz winde laduje komp :expressionless:

sprawdz wtyczke, czy dobrze docisnieta :wink:

z tym że ja zostawilem go na 1 godzine wlaczonego i nic sie nie uruchomilo :confused:

raczej cos z plyta albo biosem. trzeba bylo sobie kupic cos z AMD np. Semprona jest lepszy niz Celeron

tu ludzie maja rozne opinie na ten temat.

Jak bios padnięty to idzie chyba chip wymienić jak się da a jak nie to mainboard a AMD_Fan chyba wiadomo było że poleci AMD, Intel_Fan polecił by na pewno Intela

A co to za płyta,może nie obsługuje takiego procka.

Staralem sie tak obietkywnie polecić. W testach Sempron lepiej wypada i jest w podobnej cenie. np: http://www.allegro.pl/item88349164_sempron_2600_box_socket_754_64bit_super_cena_ss.html + http://www.allegro.pl/item86985088_gigabyte_ga_k8ns_s754_agp_sata_gw_fvat_od_ss.html = Bardzo dobry zestaw za male pieniadze

masz na pewno trochę racji ale w innym teście prawdopodobnie Celeron lepiej wypada

HarryPotter a Ty co masz AMD czy Intel?AMD napewno lepsze sa w grach. co to sa testy niskopoziomowe?

Mam Intela ale trochę przestarzałego bo Pentium II i III (mam 2 kompy), obydwa 450 MHz.

EOT jaka jest różnica między P2 450 a P3 450 MHz??