Montaż radiatora na chipset - kołki słabo dociskają

Witam.

W ostatnim czasie zakupiłem radiator na chipset: Thermalright HR-05 , gdyż ten standardowy bardzo mi się grzał.

Po zamontowaniu ww. stwierdziłem, że nowy radiator nie przylega do chipsetu tak mocno jak powinien. W efekcie tego temperatura w stresie spadła mi o zaledwie 2*C :frowning: Moim zdaniem to wina plastikowych kołków mocujących radiator z płytą - pewnie są zbyt długie a samym radiatorem łatwo można poruszać (na boki, obkręcając go).

Pytanie do WAS: czy zmienić na krótsze kołki, czy założyć grubszą samoprzylepną podkładkę stabilizującą (jesli takową zdobędę) a może przymocować to w inny sposób (śrubki z nakrętkami). Czym posmarować rdzeń mostka - pastą silikonową dołączoną przez producenta czy pastą termoprzewodzącą Zalman ZM-STG1 (takową posiadam)?

Dodam, że radiator montowałem dwukrotnie i za każdym razem efekt ten sam… w dodatku nie był nawet gorący, (przy tym starym nie dało się trzymać dłużej jak kilka sekund).

Czekam na Wasze porady.

zy pastą termoprzewodzącą Zalman ZM-STG1 (takową posiadam)?

Tak tą pastą Zalman-a

Pytanie do WAS: czy zmienić na krótsze kołki, czy założyć grubszą samoprzylepną podkładkę stabilizującą (jeśli takową zdobędę) a może przymocować to w inny sposób (śrubki z nakrętkami)

Od razu mówię że nigdy tego nie robiłem, ale wydaje mi się że może może śrubki z plastikowymi podkładkami.