Montaż RAM'u

Masz timingi CL3? Ta sama firma, taktowanie i pojemność powinny pasować.

Można zniszczyć płytę i pamięć, ale żeby wsadzić bokiem to nie możliwe*, rozchylasz zaczepy i wkładasz, zatrzaski same się zamkną.

*- ale zdarzają się wyjątkowe przypadki np. montowanie SDRAMów odwrotnie :lol:

Moja porada:

Jeśli nie jesteś pewien, minimalnie nie wiesz co i jak.

-Daj kompa do serwisu, albo zapłać komuś DOŚWIADCZONEMU…

no a gdy elektryk przez pomyłke podpioł faze pod ten własnie bolec ? :stuck_out_tongue: a tak na serio to kosci pamięci nie da się inaczej wlozyć niż sie powinno np na odwrót. Podstawowe pytanie to czy płyta obsługuje DUAL CHANNEL jeśli tak to problem masz z głowy :]

oj wierz mi da się da się, widziałem na własne oczy…3 razy z rzędu… :slight_smile:

No właśnie, a jeśli nie obsługuje? Mam 4 miejsca na pamięć RAM… 1 jest już zajęte, więc obok drugiego chciałem umieścić

Bardzo inteligentny elektryk musiałby być. Conajmniej po kilku głębszych.

Dwie kości będą działać nie zależnie czy płyta obsługuje DUAL CHANNEL czy nie.

Jak płyta obsługuje DUAL CHANNEL to daje to większą wydajność ale pod warunkiem że wsadzimy do gniazd tego samego koloru i pamięć jest tego samego typu co jest teraz.

AHA rozumiem, a co do timingów to ja zamówiłem tam chyba CL. 3.0 a ja mam chyba 2.5… będą pasować?.. I jeśli chodzi o płyte główną to ja mam socket 754, będą na niej chodzić? Sorki, że się tak o wszystko pytam ale pod względem montażu sprzętu jestem jeszcze zielony :slight_smile:

Na twojej płycie głównej będą chodzić tylko nie wiadomo czy pamięć CL 3 będzie działać z pamięcią CL2.5.

a pokaż screena z CPU-Z zakładka SPD.

najpewniej oczywiście kupić identyczne pamięci, ale u mnie z powodzeniem działały razem Twimosy 256mb DDR400 i GoodRamy 512mb DDR400 o całkiem innych timmingach.

JUŻ mi wszystko działa… zamontowałem i jest ok… WSZYSTKIM WIELKIE DZIĘKI :slight_smile: