Montaż RAM'u

Zamówiłem drugą kość RAM’u 512 MB taką jaką mam w opisie. Teraz mam pytanie, jak się montuje pamięć RAM. Wystarczy włożyć i BIOS ją wykrywa czy coś trzeba jeszcze zrobić? Proszę o dokładne porady… Z góry, serdecznie dziękuje :slight_smile:

dokładnie tylko tyle wystarczy zrobić

No chyba że masz Ram nie odpowiadający starszemu :mrgreen:

Niby wszystko tak łatwo, a ja sobie tak kompa spaliłem…

Radze ostrożnie to robić.

To zdolny jesteś :o no chyba że przy włączonym kompie to robiłeś.

Dzięki za komplement.

Nie mam pojęcia, to już dawno było.

tak BIOS wykryje ja po zamontowaniu tylko uważaj wyłącz kompa przed montażem bo skończysz jak kolega walker123

jak nie pamiętasz a co spalił sie od razu czy za chwile :D:D

:mrgreen: Zasilacz spalił się od razu, a procesor za chwilkę :mrgreen:

Racja.

jak mogl procesor spalic sie po zasilaczu skoro juz wtedy napiecia nie bylo? :confused:

pewnie prąd z gniazdka poleciał metodą WiFi :smiley:

Odpowiedz znajdziesz u kolegi:

Brożyn , mój komp to już jest SciFi.

RAM kupiłem identyczne jakie mam więc chyba kompatybilne będą nie?

Można uszkodzić kompa ładunkami zgromadzonymi na ciele, np dotykasz palcem do płyty/ proca/ ramu, i żegnasz się z jakąś częścią.

Przed dotykaniem czegokolwiek w kompie trzeba się uziemić np dotknąć kaloryfera, kupić opaskę ściągającą ładunki.

http://www.idg.pl/artykuly/43526_1.html

Ale po co uziemić skoro ja to będę zakładał przy wyłączonym kompie? :?

Witam!

Po to, że ładunki, które mogą się kumulować w Twoim ciele przy dotknięciu np. płyty głównej mogą przeskoczyć na nią i ją uszkodzić. A nie są to małe ładunki.

Nie kombinuj, tylko zrób, jak radzi Tobi.

Heeh, czyli wystarczy, że dotknę grzejnika?

Tak, albo bolca w gniazdku (tego wystającego, metalowego).

Rozumiem… a jeszcze mam takie pytanie… czy jeśli źle zamontuje RAM… na przykład jeśli coś krzywo włoże to czy może sie coś stać pozostałym podzespołom?

AHA i czy te RAMY http://www.apollo.pl/store/show_detail/23517 będą kompatybilne z moimi w opisie?

Jeżeli gniazdko jest uziemione, bo czasem jest tak, że bolec nie jest podłączony ani do zera ani do żółto-zielonej żyły.

Witam!

Te RAM-y będą kompatybilne.

Raczej nie włożysz krzywo, bo płytka PCB ma odpowiednie wycięcie, ważne tylko, żebyś wkładał prostopadle do płyty.