Montaż RAM'u

(P@zik) #1

Zamówiłem drugą kość RAM'u 512 MB taką jaką mam w opisie. Teraz mam pytanie, jak się montuje pamięć RAM. Wystarczy włożyć i BIOS ją wykrywa czy coś trzeba jeszcze zrobić? Proszę o dokładne porady.... Z góry, serdecznie dziękuje :slight_smile:

(Brożyn) #2

dokładnie tylko tyle wystarczy zrobić

(Hyberfox) #3

No chyba że masz Ram nie odpowiadający starszemu :mrgreen:

(walker123) #4

Niby wszystko tak łatwo, a ja sobie tak kompa spaliłem...

Radze ostrożnie to robić.

(Emilmlo) #5

To zdolny jesteś :o no chyba że przy włączonym kompie to robiłeś.

(walker123) #6

Dzięki za komplement.

Nie mam pojęcia, to już dawno było.

(Ramirez1) #7

tak BIOS wykryje ja po zamontowaniu tylko uważaj wyłącz kompa przed montażem bo skończysz jak kolega walker123

jak nie pamiętasz a co spalił sie od razu czy za chwile :D:D

(walker123) #8

:mrgreen: Zasilacz spalił się od razu, a procesor za chwilkę :mrgreen:

Racja.

(Milyanonim) #9

jak mogl procesor spalic sie po zasilaczu skoro juz wtedy napiecia nie bylo? :confused:

(Brożyn) #10

pewnie prąd z gniazdka poleciał metodą WiFi :smiley:

(walker123) #11

Odpowiedz znajdziesz u kolegi:

Brożyn , mój komp to już jest SciFi.

(P@zik) #12

RAM kupiłem identyczne jakie mam więc chyba kompatybilne będą nie?

(Michal Kolatek) #13

Można uszkodzić kompa ładunkami zgromadzonymi na ciele, np dotykasz palcem do płyty/ proca/ ramu, i żegnasz się z jakąś częścią.

Przed dotykaniem czegokolwiek w kompie trzeba się uziemić np dotknąć kaloryfera, kupić opaskę ściągającą ładunki.

http://www.idg.pl/artykuly/43526_1.html

(P@zik) #14

Ale po co uziemić skoro ja to będę zakładał przy wyłączonym kompie? :?

(Remix) #15

Witam!

Po to, że ładunki, które mogą się kumulować w Twoim ciele przy dotknięciu np. płyty głównej mogą przeskoczyć na nią i ją uszkodzić. A nie są to małe ładunki.

Nie kombinuj, tylko zrób, jak radzi Tobi.

(P@zik) #16

Heeh, czyli wystarczy, że dotknę grzejnika?

(McDracullo) #17

Tak, albo bolca w gniazdku (tego wystającego, metalowego).

(P@zik) #18

Rozumiem... a jeszcze mam takie pytanie... czy jeśli źle zamontuje RAM... na przykład jeśli coś krzywo włoże to czy może sie coś stać pozostałym podzespołom?

AHA i czy te RAMY http://www.apollo.pl/store/show_detail/23517 będą kompatybilne z moimi w opisie?

(Kpc21) #19

Jeżeli gniazdko jest uziemione, bo czasem jest tak, że bolec nie jest podłączony ani do zera ani do żółto-zielonej żyły.

(Remix) #20

Witam!

Te RAM-y będą kompatybilne.

Raczej nie włożysz krzywo, bo płytka PCB ma odpowiednie wycięcie, ważne tylko, żebyś wkładał prostopadle do płyty.