Montaż wentylatora w zasilaczu

Witam, chciałbym sobie wymienić wentyl w zasilaczu Fortron Aurum na jakiś wolnoobrotowy bo ten chodzi jak suszara.

Mogę wsadzić tam wolnoobrotowy? np.: http://icomp.pl/produkty.php?n=TACENS+A … dzenie-278

lub taki http://icomp.pl/produkty.php?n=SILENTIU … dzenie-464

Zasilacz jest na dole obudowy, wiatrakiem do dołu.

To czy możesz wstawić wentyl o mniejszej wydajności zależy jaki zapas ma obecny- zobaczy czy zasilacz się grzeje. Ja u siebie mam wymieniony na wolnoobrotowy, ale zasilacz się nie grzał praktycznie i po wymianie też jest wszystko ok. Mam dokładnie tego zephyra z drugiego linka.

Kupiłeś taką krowe to teraz się męcz :stuck_out_tongue: :smiley:

Zasilacz jest chłodny. Na maks obrotów. Wezmę tego Zephyra, zobaczymy jak poleci ^^ lith i spytam się, cichy jest? :stuck_out_tongue:

Zephyr do poziomej się nie nadaje, to samo AC, Fandery Roxo które nie wiem czemu są polecane do poziomej i wiele innych, do pracy poziomej dobre są Xthermale, Noiseblockery PK, PL, PE, PEP, Scythe Gentle Typhoon, Enermax TB Silence.

Kup przynajmniej PL2 1400 RPM i fanstera, gdyby okazał się za głośny, ale PL2 uciążliwy nie jest, słychać tylko szum przepływającego powietrza

http://www.cooling.pl/noise-blocker-bla … 52027.html

http://www.cooling.pl/silentiumpc-fanst … t,930.html

Potwierdzam. Sam mam w obudowie 4 wentylatory tej firmy i żeby słuchowo sprawdzić czy komputer działa trzeba przyłożyć ucho do obudowy (dysk twardy wymieniłem na ssd, bo wkurzało mnie stukanie starego dysku).

nie wiem czy sie nadaje do takiej pracy… ja go bestialsko zmuszam do niej. Chodzi dobrze, cicho jest… i ładnie świeci się :stuck_out_tongue: Tak ze 2 lata chodzi i nie marudzi, komp podkręcany, zasilacz Chieftec 400, czy 450W, z prockiem E4300@3.2 (teraz chyba na 3.0… ale swego czasu na 3.2 chodził) i Grafiką GF9800GT

No dokładnie, swojego czasu XThermale były wręcz bezkonkurencyjne i to nie bez powodu. Nadal mają świetne łożysko i są super ciche :slight_smile: Do tej pory mam kilka sztuk, które stosowałem przy chłodzeniu grubej chłodnicy od Phobya :slight_smile:

Dzięki chłopaki za radę !