Montaż wentylatora w zasilaczu


(Mateusz Rogolski2) #1

Witam, chciałbym sobie wymienić wentyl w zasilaczu Fortron Aurum na jakiś wolnoobrotowy bo ten chodzi jak suszara.

Mogę wsadzić tam wolnoobrotowy? np.: http://icomp.pl/produkty.php?n=TACENS+A ... dzenie-278

lub taki http://icomp.pl/produkty.php?n=SILENTIU ... dzenie-464

Zasilacz jest na dole obudowy, wiatrakiem do dołu.


(lith) #2

To czy możesz wstawić wentyl o mniejszej wydajności zależy jaki zapas ma obecny- zobaczy czy zasilacz się grzeje. Ja u siebie mam wymieniony na wolnoobrotowy, ale zasilacz się nie grzał praktycznie i po wymianie też jest wszystko ok. Mam dokładnie tego zephyra z drugiego linka.


(Psembol) #3

Kupiłeś taką krowe to teraz się męcz :stuck_out_tongue: :smiley:


(Mateusz Rogolski2) #4

Zasilacz jest chłodny. Na maks obrotów. Wezmę tego Zephyra, zobaczymy jak poleci ^^ lith i spytam się, cichy jest? :stuck_out_tongue:


(Michal Kolatek) #5

Zephyr do poziomej się nie nadaje, to samo AC, Fandery Roxo które nie wiem czemu są polecane do poziomej i wiele innych, do pracy poziomej dobre są Xthermale, Noiseblockery PK, PL, PE, PEP, Scythe Gentle Typhoon, Enermax TB Silence.

Kup przynajmniej PL2 1400 RPM i fanstera, gdyby okazał się za głośny, ale PL2 uciążliwy nie jest, słychać tylko szum przepływającego powietrza

http://www.cooling.pl/noise-blocker-bla ... 52027.html

http://www.cooling.pl/silentiumpc-fanst ... t,930.html


(kamil_w) #6

Potwierdzam. Sam mam w obudowie 4 wentylatory tej firmy i żeby słuchowo sprawdzić czy komputer działa trzeba przyłożyć ucho do obudowy (dysk twardy wymieniłem na ssd, bo wkurzało mnie stukanie starego dysku).


(lith) #7

nie wiem czy sie nadaje do takiej pracy... ja go bestialsko zmuszam do niej. Chodzi dobrze, cicho jest... i ładnie świeci się :stuck_out_tongue: Tak ze 2 lata chodzi i nie marudzi, komp podkręcany, zasilacz Chieftec 400, czy 450W, z prockiem E4300@3.2 (teraz chyba na 3.0... ale swego czasu na 3.2 chodził) i Grafiką GF9800GT


(T Luk) #8

No dokładnie, swojego czasu XThermale były wręcz bezkonkurencyjne i to nie bez powodu. Nadal mają świetne łożysko i są super ciche :slight_smile: Do tej pory mam kilka sztuk, które stosowałem przy chłodzeniu grubej chłodnicy od Phobya :slight_smile:


(Mateusz Rogolski2) #9

Dzięki chłopaki za radę !