Montaż wentylatora zasilacza

Witam. Chciałem wymienić wentylator w zasilaczu (3 letni Tracer 400W) i zastanawiam się jak to podłączyć. Standardowo w tym zasilaczu wentylator jest podpięty wtyczką na 2 piny, a wszystkie obecnie dostępne wentylatorki maja 3 piny i jakiś MOLEX - co to jest?? Czytałem że można taki wentylator podpiąć bezpośrednio pod płytę zamiast w zasilaczu w miejsce starego, ale czy ten zasilacz będzie wtedy dobrze chłodzony?? Dodam iż w kompie mam jeszcze tylko jeden wentylator na płycie głównej chłodzący moje dwa rdzenie, a na karcie graficznej mam chłodzenie pasywne.

Czy ktoś mi może wyjaśnić o co w tym chodzi??

Nie wiem czy nie wymieniłbym całego zasilacza na twoim miejscu. Tracery są zdradliwe i gorące - stąd problem z wentylami. W skrócie możesz kupić 120mm zephyra - jeśli oczywiście masz w zasilaczu wentylator 120 mm. Jeśli wtyczka jest niestandardowa to po prostu ucinasz kable od nowego i starego wentyla - czarny i czerwony, łączysz, izolujesz i testujesz zasilacz na sucho poprzez uruchomienie (zwarcie pinów).

http://psufaq.wordpress.com/

oraz

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1208658.html

Ok. Dziękuję za linki :smiley: Na pewno się przydają.

Zastanawiam się tylko czy to piszczenie do biegające z zasilacza to na pewno są uszkodzone łożyska od wentylatora czy te cewki o których czytałem?? Ciężko opisać to piszczenie, ale każdy klik myszką, każdy jej ruch to specyficzne -szszsz, szszsz, szszsz - iznowu cisza. Przykładowo uruchomienie programu (np.winamp) to to piszczenie (szszszszszszsz) jest tak długo aż program się nie załaduje.

Sam już nie wiem czy to cewki czy wentylator…???