Montaż wiatraczka na karcie?

Witam!

Nie wiem czy w dobrym dziale zakładam topic ale okaże sie:D

Moja karta gf2 mx400 bardzo sie grzeje i chciałbym kupić do niej wiatraczek, ale z drugiej strony, mam wiatraczek od zasilacza, dużo większy i nie wiem czy nie byłby lepszy, na karcie jest wejście i jest ono dwó pinowe, wcześniej był tam mały wiatrak… wiatrak z zasilacza też ma dwa kabelki :smiley: tylko on był przylutowany w starym zasilaczu, ja odcielem i zerwalem izolacje z początku kabelka, nie wiem czy ujdzie ten wiatrak jak podłącze go do karty, może wiecie coś na ten temat;>? na wiatraku pisze tylko cooling fan DC 12v 0.14A jestem ciekaw czy właśnie dałoby sie go zapodać do karty graf:D


A no i może jeśli nic z tego z kartą to może przynajmniej da sie go gdzieś na obudowie umieścić czy cuś? nie znam sie na tym aż tak bardzo, jeśli tak to gdzie, a no i mam jedne wolne miejsce na wiatraczek na pł gł. ale są tam 3 piny… da się coś z tym fantem zrobić:>?

Jeżeli na karcie jest złącze do zasilania wętylatorów to tak.Ale jeżeli karta się mocno grzeje to może warto by wymienić paste termoprzewodzącą.

Bartorex , ja bym jednak nie ryzykował koszt, takiego bezgłosnego wiatraczka na grafę na allegro to około 5 zł :stuck_out_tongue: I tutaj masz pewność że będzie dobrze wszystko. A pozatym taki wiatrak z zasilacza, moze troche hałasowac :stuck_out_tongue:

nie wiem… w każdym bądź razie był tam wiatraczek ale chyba 40 mm jeśli sie nie mylę… ten ma 80 to nie stanowi żadnego problemu? pociągnie?

nie chodzi o koszta bo nie stanowi to problemu mogę iśćdo sklepu i kupić, ale ten jest duzy, nie wiem czy nie chłodziłby lepiej:>?

Jeżeli na karcie jest złącze do zasilania wętylatorów to tak.Ale jeżeli karta się mocno grzeje to może warto by wymienić paste termoprzewodzącą.

Mój kumpel miał podobną sytuację i zdecydował się podłączyć taki wiatrak po

włączeniu komputera miał przepięcie i karta grafiki się spaliła oraz płyta główna (ok. 700zł zapłacił za sprzęt i wymiane) bo zrobił sobie przejściówkę aby go podłączyć i owinoł taśmą (zwykłą nie termoizolacyjną). Więc jeśli masz jakieś fundusze to kup wentylator na twoją kartę i śpij spokojnie.

ok dzięki chłopaki, jako że wystraszyłeś mnie LUq. jutro pędzę do sklepu:D:D:D

ps. ile kosztuje pasta termoprzewodząca? i ona jest w jakichś tubkach czy jak?

To była przestroga, jeśli nie wiesz jak to zrobić bądź nie umiesz nie łap się za to skutki są opłakane…

Jest w tubkach jeśli chcesz mieć dobre odprowadzanie ciepła to proponuję:

http://allegro.pl/item122824564_arctic_ … _nowa.html

Ale zawsze możesz kupić coś tańszego… Ja osobiście mam tą i chwalę ją bardzo.

Poczytaj i wybierz coś dla siebie ; )

http://www.arcticsilver.com/reviews/as5 … ec.php.htm

Pasta termoprzewodząca jest w takich mini strzykawkach.Kosztuje ok.20zł

(polecam Arctic Silver 5)

tu masz link jak się nakłada paste :wink:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=72248

Jeśli masz mały radiator nie ma zbytnio sensu jej wymiany a wentylator lepiej jak założysz wiekszy bo te małe mają dosyć dużo RPM a większy nie musi sie tak szybko kręcić a i tak daje lepszy przeplyw powietrza co do tego wentylatora od zasiłki jak zrobisz mu jakaś wtyczke na na 2piny to możesz wpiąć pod płyte główną bedzie działać tylko nie bedziesz mogł podejrzeć z jaką prędkością śmiga ale te wentyl z zasilaczy szczególnie tych tańszych są do niczego i lepiej jest kupić nowy :slight_smile:

tego raczej nie próbuj bo taki wentylaotrek pracuje mniej więcej na 0,06A więc tamten może nie ruszyć lub nie tylko nie ruszyć :mrgreen:

jestem posiadaczem gf2mx400 w wersji 128bitowej i również strasznie się grzeje.

musiałem dokupić mały wentylator bo inaczej występują przekłamania w grafice (“green cooler” - najzwyklejszy za 10zł w sklepie komputerowym).

z pastami to bez przesady :slight_smile: nie ma sensu do karty za 30-40zł kupować pasty za 40 czy 50% ceny…

idź to zwykłego elektronicznego i poproś o pastę termoprzewodzącą.

ja zapłaciłem za swoją 5zł :slight_smile: pasta silikonowa czy jakoś tak.

ciepło odprowadza bardzo dobrze o czym świadczy fakt, że radiator bez założonego wentylatora aż parzy, gdy się go dotknie.

mojego radiatorka jak dotykam to aż mam czerwone przez 5 minut, ale czy to normalne że np… tam są takie te czarne prostokąciki(pamięć) i one są nagrzane? moze tak być… bo już sam nie wiem czy jest sens kupywać wiatraczek :smiley:

Jeśli nie jesteś zapalonym graczem a podejrzewam, że nie to warto choć z drugiej strony -

oraz wiatraczka za 10zł ;]

eh…

pastę za 15, 20zł zastąpi spokojnie pasta za 5zł

a wentylator za 10zł (na allegro pewnie taniej) czym mam mistrzu zastąpić? jak wymyślisz coś to daj znać. chyba, że chcesz mi dmuchać w radiator :lol:

Chodziło mi o to, że jeśli chciałby kupić tą pastę (arctic silver 5) musi uwzględnić wiatraczej co z tego, że wyda ok. 20 zł na pastę jeżeli nie starczy mu na wiatraczek… Co do tej pasty za 5 zł masz rację Arctic jest za droga porównująć ją do ceny karty. To było przypomnienie z tym wiatraczkiem…

Złączono Posta : 31.08.2006 (Czw) 23:31

Może chłodzenie wodne… ; )