Montaż zasilacza (24pin do gniazda 20pin)?

Witam !

Proszę o pomoc , bo nigdy tego nie robiłem.

Wymieniam właśnie zasilacz - ten nowy to Antec NeoPower 500 ( http://www.cooling.pl/zasilacz-antec-ne … 19511.html ).

Z opisu zrozumiałem,że ma on wyjścia i 24 i 20 pinowe - po rozpakowaniu okazało się ,że jest tam tylko jedna końcówka 24-pinowa , na której jest dodatkowa nalepka na ostatnich cztrech pinach,że służą one tylko do wejść 24-pinowych na płycie głównej.

Wtyczka wchodzi wprawdzie bez problemu w to gniazdo ,ale ta wystająca poza gniazdo cztero-pinowa końcówka lekko przechyla jakiś znajdujący się tam w bezpośredniej bliskości kondensator .

Czy to bęzie działać ? Proszę o ocenę sytuacji. Nie chcę czegoś spieprzyć …

A przypadkiem te 4 piny nie wypinaja(wysuwaja) sie od reszty wtyczki??

Jak jest to wejście do płyty głównej to musisz wysunąć te 4 piny. uważne popatrz na wtyczkę. :slight_smile:

Wtyczka stanowi całość - te cztery ostatnie piny są dodatkowo oznaczone i tylko z lekka oddzielone (wygląda to właściwie jakby były doklejone do tej 20-pinowej wtyczki)

Musi mieć wychodzące bo jest tam napisane :

Linie wychodzące z zasilacza (nie odłączane):

* 1 x 20/24-pin ATX

Powinno być coś takiego:

b59c9a546a5d4fecm.jpg

Podłączyłem (bez “ręcznego” oddzielania tych ostatnich czterech pinów od reszty wtyczki) - wszystko działa bez zarzutu.

No i cicho jest jak “makiem zasiał” - nie ma żadnego porównania do poprzednika (Chieftec GPS-450AA-101A) .

To całkowicie inna kultura pracy ( i 5 lat gwarancji!) - szczerze więc polecam tego Antec-a !

Dziękuję za pomoc.