Montował ktoś samodzielnie rolety?

Duzo jest z tym generalnie zabawy?
Zastanawiałem się aby samodzielnie je zamontować i ewentualnie karnisz na firanki w przyszłosci.

polecam przeczytać instrukcje jak założyc rolety, założyć rolety i samemu ocenić.

Wystarczy w YT wpisać montaż rolet i masz kilkanaście filmików (zależenie od typu rolety) krok po kroku opisujących ten proces.
Robią to kobiety tak że myślę że i ty dasz radę :slight_smile:

https://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/urzadzanie/dekoracja-okna/rolety/rolety/instrukcja-wideo-jak-przeprowadzic-montaz-rolety-dzien-noc.html

Jest to zrobienia dla każdego kto nie ma dwóch lewych rąk (*). Ile ci to zajmie i ile przekleństw przy tym poleci zależy głównie od modelu rolety. Są przecież w nich ogromne różnice. Jedne montuje się w zasadzie na klik. Inne to trochę więcej pracy. Montaż pierwszej może chwilę zająć (np. godzinę). Szczególnie jeśli jest to np. okno dachowe lub trudno dostępne.

Karnisz na firanki to najczęściej kwestia wywiercenia paru dziur i wetknięcia kołków. Fachowiec / osoba doświadczona zrobi to pewnie w 15 minut. Jeśli nigdy nie robiłeś to zajmie ci to godzinę.

(*) - jak większość rzeczy “przy domu”. Może nie będzie tak idealnie jak gdyby robił to doświadczony fachowiec i 4x dłużej, ale zrobić się da. Ja to np. lubię, relaksują mnie takie rzeczy. Fachowców biorę jedynie do grubszej roboty i takiej która zajmuje dłużej niż kilka godzin (nie mam na to czasu - jak już nie pracuję to cenniejszy jest czas spędzony z rodziną).

Niby łatwe, filmy są, zawsze można pomylić się z wymiarowaniem.
Najbezpieczniej zamówić jedną sztukę i zobaczyć jak pójdzie, ew skorygować błędy przy następnych.

O jakich roletach piszesz? Wewnętrznych czy zewnętrznych? Wewnętrzene - montaż to kilka minut. Montażem zewnętrznych przeważnie i tak zajmuje się firma, u której zamawiasz rolety i robociznę wlicza sobie w cenę.

Ja bym dodał, że warto się upewnić, że sklep nie pomylił opisów i rolet nazwał żaluzjami lub odwrotnie (bo się w sklepie nikt nie znał).

Raczej z tym problemów nie będziesz miał jeśli nie masz dwóch lewych rąk. Trudniej będzie z montazem karnisza. Lepiej jest wziąć sobie jakieś kumpla do pomocy bo jednak nie wiem czy samodzielnie sobie z tym poradzisz. Co do firanek to mi się tak średnio podobają, wolę na oknach panele (nowocześniejsze).
Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem.

https://youtu.be/Z1Uqtx5duA4

Weźcie nie kopcie dalej bo jeszcze na jakiś skarb natraficie.

1 polubienie

Albo chytry 2 razy straci.

Jeśli ktoś nie jest pewny, lepiej nie ryzykować. Wtedy i efektu nie ma, i roleta nierzadko zniszczona…

Jak można źle lub nie umieć zamontować rolet ? :open_mouth:

A to te bez kręcenia :stuck_out_tongue: ?

sdlike pewnie już w lipcu br. rolety zamontował, a wy z refleksem szachisty mu dalej radzicie…

PS. Za wyjątkiem ~MacG

1 polubienie

Ale może będzie chciał innego rodzaju w drugim pokoju :stuck_out_tongue: