Montowanie dysku Google w eksploratorze Windows

Jak w temacie. Istnieje sposób na podmontowanie / zmapowanie dysku w chmurze od Google jako dysk sieciowy lub podobnie w systemie Windows? Dlaczego tak kombinuję i nie chcę korzystać z synchronizacji? Właśnie ta cała synchronizacja jest zawodna. Tu czasem mi coś zdubluje, tu skasuje, bo uzna, że tak trzeba - jednym słowem - koszmar. Zwłaszcza dla osoby, która ma na tym dysku 4000 plików.

szykuję się do zakupu nowego komputera i teraz na nowym sprzęcie po zalogowaniu przy użyciu oficjalnego klienta będę zmuszony czekać godzinami, aż mi się to wszystko zsynchronizuje i jeszcze będę się modlił czy mi czegoś nie namieszają, a tak: montuję Dysk Google jako katalog zewnętrzny i korzystam jak z np. pendrive’a czy nas’a. Po prostu “kopiuj-wklej” i koniec. Żadnych zabaw z synchronizacją etc.
Jest taka możliwość? Jeśli nie to co zrobić, żeby sobie ułatwić tą synchronizację na nowym kompie?

Na Androidzie np. Solid Explorer ma taką opcję. Tam można zmapować dysk Google, OneDrive, a nawet Mega po dokupieniu pluginu.

Ja w Windowsie mam podmontowany dysk Google, używam oficjalnego Google DriveSync

Może na początek: jaka różnica jest wg Ciebie między montowaniem a “synchronizacją”?
Bo ogólnie dysk Google masz “podmontowany” w systemie jak zainstalujesz aplikacje od Google - będziesz miał na dysku katalog reprezentujący zawartość dysku w chmurze, albo całościowy, albo wybiórczy, bo nie musisz wszystkiego mieć na dysku lokalnym, jak nie chcesz.
No i wiadomo, jak do takiego folderu coś wrzucisz, to musi się on zsynchronizować z chmurą, na tym polega idea tego rozwiązania.
Jeśli sam folder Ci nie wystarczy i bardzo chcesz, aby taki Google Drive był widoczny w systemie jako kolejny dysk z literką, to nie ma nic prostszego: użyj polecenia “subst”, np.:

subst f: “d:\Google Drive”

i będziesz miał folder z zawartością dysku Google podmontowany jako dysk w Windowsie o literce F.
Jednak w żadnym z tych wypadków nie uciekniesz od tej “synchronizacji”, której tak nie lubisz, bo na niej polega działanie dysku w chmurze.
No, chyba że chodzi Ci o coś innego i może nie do końca rozumiem ideę, jaka Ci towarzyszysz, jeśli tak, to sprecyzuj, o co chodzi, a postaram się pomóc.

Na Androidzie aplikacja Solid Explorer nie synchronizuje tych 12 GB z telefonem. Po zalogowaniu mogę przeglądać zawartość GDrive bez pobierania niczego.

Po zakupie nowego kompa będę musiał pobrać te 12 GB na dysk lokalny? Przy moim łączu zajmie to jakieś 6h. Można to jakoś przyspieszyć np. poprzez przeniesienie, nie skopiowanie plików na nowy komputer? Co się stanie, kiedy przeniosę zawartość dysku Google na nowy komputer? Pobierze się to ponownie, czy tylko przeliczy, porówna i koniec?

Ok, teraz już bardziej wiem, o co biega. Na szybko szukając, to chyba to będzie to, czego szukasz:

A co do pytania o dane: to tak, jeśli skopiujesz katalog z danymi z Google Drive na nowy dysk, następnie zainstalujesz aplikację Google, wskazując ten sam folder jako folder dysku Google, to program zindeksuje to, co masz na lokalnie, porówna z tym co w chmurze i jedynie wyśle lub ściągnie różnice - jeśli będzie to samo, to tylko zindeksuje.

Z programów, które jeszcze znalazłem:

https://www.expandrive.com/

https://mountainduck.io/

A czy przypadkiem w samym kliencie nie można zaznaczyć odpowiednich opcji odpowiedzialnych za synchronizację?

skopiujesz

Nie chodzi Ci czasem o przenoszenie ?

Skopiujesz/przeniesiesz - jakkolwiek, chodzi o to by dane znalazły się na nowym dysku.

1 polubienie

No nie wiem… Kiedyś skopiowałem i twierdził, że są to niezgodne pliki i utworzył osobne kopie. Mi się wydaje, że po skopiowaniu będzie traktował je jako coś innego (kopia oryginału), a po przeniesieniu nie zrobi nic, bo uzna, że to to samo.

Zrobisz jak uważasz.