Montowanie obrazów *.iso w Kubuntu 21.10 przy użyciu Dolphina

Jak w temacie: jak mogę zamontować obraz płyty *iso w Kubuntu 21.10 z graficznym UI? Pod Ubuntu z GNOME wystarczyło kliknąć opcję w menu kontekstowym, a tu nie mam takiej opcji. Jakiś pakiet doinstalować? Domyślnie otwiera się w Ark’u do archiwów.

Zanim tak było w Mint, instalowało się Furious ISO Mount, strzelam że może zadziała z Dolphinem.

Możesz ewentualnie edytować to menu kontekstowe i montować/demontować via kpartx, który od dawna jest preinstalowany w popularnych dystrybucjach.

U mnie w KDE robi się to poprzez ppm->podepnij/odepnij ISO

No czytałem o tym, ale u mnie nie ma takiej opcji. Plik ISO przechowywany na dysku HDD USB sformatowanym w NTFS. Jest to zgrana płyta (oryginalna oczywiście) z instalką pewnej gry. Chciałem pobawić się Wine i sprawdzić, czy da sobie radę z Need For Speed Most Wanted 2005 i innymi częściami, które mam.

Carbon;
Most Wanted 2012;
Underground 1 i 2;
NFS II SE z 1997 roku;
Undercover.
Poza tym, może starsze gry, które normalnie na Win11 nie działają:

  • Get Medieval;
  • NFS II SE właśnie;
  • Kapitan Pazur <3
  • …i kilka innych.

może trzeba doinstalować dolphin-plugins

1 polubienie

Tak!
Zainstalowałem to w ten sposób:

sudo apt install dolphin-plugins

…i bingo, działa! Tylko teraz pliki otwierają mi się po jednokliku, a ja wolałbym dwuklik.
Zobaczcie to:

Nie wiem co się mogło stać. Ustawienia dwukliku w KDE są w Ustawieniach Systemowych (Zachowanie przestrzeni pracy → Zachowanie ogólne).

A X11 vs. Wayland mają coś do rzeczy? Na ekranie logowania wybrałem Wayland.
Tak, wylogowałem użytkownika, przełączyłem sesję na X11 i jest dwuklik. Tak w ogóle to co lepsze: serwer X11, czy Wayland?

Wayland jest nowszy i przyszłościowy.

Sprawdziłem kilka gier i tak:

  • NFS Most Wanted 2005 dział :slight_smile: ;
  • Need For Speed Carbon działa :slight_smile:
  • Need For Speed Undercover działa, choć trzeba pomęczyć się z ustawieniami detali, bo się zawiesza;
  • Need For Speed Underground 2 działa :slight_smile:
  • GTA San Andreas dzuała :slight_smile:
  • ESR działa :slight_smile:
    Ciekawe, czy taki CS GO czy LOL lub Apex Legends by ruszył…

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.