Montowanie partycji Ext2 pod ubuntu

Witam

Mam obecnie taki lekki problemik. Jak juz pisałem w jednym temacie chciałem sie pozby¢ partycji Recovery dla windowsa Visty (bo nie zrobilem backupu przy pierwszym uruchomieniu i gość z Acera powiedział że teraz to juz tego nie zrobie takze powiedziałem tej partycji papa) i się pozbyłem. Problem powstał gdy chciałem ta partycje stworzyć w systemie ext2. Pod vista programem do obslugi ext odczytuje i zapisuje co chce na tej partycji ale na ubuntu juz nie…Nie mogę się dostać na ta partycje wogole… Pisze mi że nie ma ona oznaczeń partycji NTFS. Co jest w sumie normalne bo to jest partycja ext2. Zatem moje pytanie brzmi, jak ustawić partycję ta pod ubuntu aby system ją widział i dało się na niej pracować?? Czy zmiana na ext3 pomoże czy raczej nie?? yo

# mount -t ext2 /dev/partycja /punkt/montowania

Spróbuj powyższego. Jak zamontuje, dodaj odpowiedni wpis do fstab.

Dobra no to tak:

odpalilem to co dales i zadziałalo zamontowało się, potem odpaliłem fstab i tam widze ze jest zapis że ta partycja jest odczytywana jako ntfs… co jest bzdurą zatem skasowałem ten zapis i teraz jak odpalam ubu to pojawiaja mi się na dole w pasku startu dostępne dyski i ten ext2 jest do zamontowania. Jednak tym razem nie musze już robić tej ścieżki tylko po prostu klikam zamontuj z pozycji uzytkownika i się montuje… zatem już jest lepiej niż było. Jednak teraz co za wpis mam dodać w fstab aby dysk montował się automatycznie na starcie?? hmm?

Pomyśl nad tym. Spójrz na inne wpisy w fstab, poczytaj dokumentację, a na pewno zrobisz poprawny wpis.

nie no jasne… juz probowalem prawie ze kopiowac wpisy do podobnych partycji ext3 ale jeszcze nie wyszło ale ok pokombinuje… ot sadzilem ze dasz mi na tacy… :stuck_out_tongue:

To ja Ci dam prawie na tacy

/dev/sda1 /mnt/hda1	ext3 noatime,defaults 0 0

zmieniasz tylko urządzenie i miejsce montowania

matiit specjalisto! dzieki ale tak sie szczesliwie złożyło że sam doszedłem do tego dzis z rańca… ale i tak dzieki za odp. yo