Montowanie partycji NTFS, brak dosępu do katalog- ArchLinux

Jak poprawnie dodać montowanie partycji NTFS do fstab? W Debianie to zawsze śmigało mi elegancko, a tu w Archu nie mam pojęcia. Dostęp do katalogu gdzie montuję partycję przestawia się na “root” przy reboocie i na fikane ;( Chyba że złą lokalizację do montowania obrałem (zobaczyłem gdzie w Archu montują się automatycznie).

Tak to wygląda po reboocie:

http://bankfotek.pl/image/1505786.jpeg

Jak widać partycje są zamontowane, ale dostępu nie mam. ;/

Jak zaloguję się jako root to mogę używać, ale to nie o to chodzi przecież :smiley:

zainstaluj gvfs i polkit-gnome

Jakie środowisko? Manager plików?

Środowisko Cinnamon, ale mi nie o to się rozchodzi bo widzę zrozumieliście że w ogóle się nie mogę dostać do partycji :wink:

Partycja śmiga elegancko jak montuje ją np. przez Cinnamonowe Nemo. Sęk w tym że chciałem dodać ją do montowania przy starcie systemu dopisując w fstab co skutkuje oczywiście jej zamontowaniem, niestety mam do niej dostęp jedynie jako root.

Jak widać partycje montowane są montowane do sda7 i sda8 w katalogu /run/media/, lecz gdy przy tworzeniu katalogów ustawię im dostęp dla użytkownika itd. to po restarcie wszelkie uprawnienia katalogu są zmienione na dostęp tylko dla root’a.

Może trzeba do innej lokalizacji montować? W Debianie działało mi to na /media/sdaX.

EDIT: Dobra problem rozwiązany. GID trzeba było zmienić w fstab :slight_smile: