Montowanie partycji NTFS w celu skopiowania danych na USB

Chodzi mi o to że nie mam NTFS-3g - ściągnałem SystemRescueDisk i mam nadzieję że to odpali. Proszę o odpowiedź bo to ostatnia płytka w zasięgu mojej ręki a sklepy zamknięte.

Dodane 26.06.2011 (N) 20:53

Dane z /mnt/hda2 i /mnt/hda5 chcę zapisać na /media/sda1. Po prostu chcę skopiować dane na USB. :slight_smile:

Na pierwszym ekranie SystemRescueCD masz informację tekstową, wygląda to tak:

* … if you need full access to NTFS - use ntfs-3g. Acha i teraz ważne:

Po uruchomieniu się systemu w trybie tekstowym - możesz uruchomić normalny tryb graficzny poleceniem: startx

================

W tym systemie - jest nowszy - inaczej będą wykrywane napędy - chyba jako /dev/sdaX - sprawdź to koniecznie - pendrive też wtedy będzie wykryty inaczej. W razie czego pisz tutaj. Przykładowo: jeśli dysk twardy zostanie wykryty jako /dev/sda1,2,5 to pendrive zostanie wykryty jako /dev/sdb1

Nie ma takiej opcji… Są standard boot i inne. :confused:

Dodane 26.06.2011 (N) 21:30

Jak mam zamontować usb aby zgrać na niego dane?

Dodane 26.06.2011 (N) 21:35

mkdir /media/sdb1

mount -t ntfs-3g /dev/sda2 /mnt/windows

mkdir /mnt/windows1

mount -t ntfs-3g /dev/sda5 /mnt/windows1

mount -t ntfs-3g /dev/sdb1 /media/sdb1

cp -r /mnt/windows /media/sdb1

cp -r /mnt/windows1 /media/sdb1

Tak?

Partycje Windowsa dobrze zamontujesz w ten sposób => to będzie OK.

Teraz czas na pendrive, czy jest automatycznie montowany w katalogu /media po podłączeniu??

Srpawdzisz to poleceniem - jako root:

cat /etc/mtab

Jeśli /dev/sdb1 nie został automatycznie zamontowany, zamontuj go tak samo jak partycje Windows, tylko zwróć uwagę jaki ma system plików, jeśli NTFS - to montuj tak samo, do katalogu /media/sdb1. Po skopiowaniu na pendrive powinieneś mieć 2 katalogi: windows i windows1

==========

Komendy kopiowania tak dokladnie mają wyglądać => działaj.