Montowanie webdav na raspbian

Witam,

Ma ktoś pomysła dlaczego webdav nie chce się automatycznie zamontować do katalogu? Muszę ręcznie montować przez “mount” lub wyklikać ikonę w menadżerze plików?

W /etc/fstab:

https://adres_serwera/dav/files/user/ /home/pi/Nextcloud davfs defaults,user,_netdev,auto 0 0

Po dodaniu wpisu do tego pliku nie montuje automatycznie?

Może jest to spowodowane tym, że podczas uruchamiania systemu nie jesteś jeszcze podłączony do sieci.

Nie jestem obeznany w temacie, ale może systemd będzie pomocny - powinien mieć zaimplementowany mounter/automounter.

Zobacz w logach i w dmesg.

Ma dodaną opcję _netdev, która nakazuje czekać na sieć.

Jest dodane wszystko tak jak powinno w /etc/fstab. Podejrzewam, że _netdav może monitorować tylko interfejs eth, a moja malina śmiga na wlan0 (wifi). Później będę to jeszcze rozgryzał, póki co dodałem do crona:

reboot sleep 60 && /home/pi/Other/mount.sh

Parametr _netdev musi systemowi, że to urządzenie sieciowe i ma je zamontować dopiero, gdy będzie dostęp do sieci. Interfejs nie ma tu znaczenia. Masz na którymś interfejsie statyczne IP?

wlan0 ma przez DHCP przydzielone 192.168.0.17 i jest ono na routerze zarezerwowane dla maliny.

Jeśli na eth0 nie masz ip i nie wpinasz do karty skrętki, dysk powinien zostać podmontowany dopiero, gdy masz sieć na wifi. Jeśli tak nie jest, przejrzyj logi, wtedy dowiesz się co poszło nie tak.