Mop parowy

Jaki mop parowy jest najlepszy? Jaki kupić?

U mnie dobrze sprawdza się mop parowy VILEDA Steam, jest to jednak model już wycofany. Jego następcą jest VILEDA Steam Plus oraz VILEDA Steam Plus XXL (różnica w wielkości końcówki). Oba są jednak kablowe, a sam kabel niestety dość mocno przeszkadza. Jakbym dzisiaj miał coś wybierać to zdecydowałbym się na mop zasilany z akumulatora, w przypadku Viledy dostępny jest tylko jeden model z akumulatorem (obrotowy ze spryskiwaczem) - VILEDA Looper.

Jakieś resztki lub zwroty może są w media expert:

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/sprzatanie/mopy-parowe/mop-parowy-vileda-steam

Opcjonalnie nowsze wydanie przed kompletnym wycofaniem - sprawdzałem nawet wymuszając Ustrzyki Dolne/Górne i miejscowość Wołosate.

Chyba że nawaliła im ekipa od remanentów i inwentaryzacji (w jednym internetowym Leclercu widziałem ze 3 lata temu ze 12 paczek jakiś chipsów keczupowych/pomidorowych od felixa :chipmunk: a ich nie ma chyba od 13 na rynku i pewnie od 12 lat przeterminowane by leżały magazynie).


Temat warto obserwować czy autorowi nie odpali się wkleić jakieś kryptoreklamy.

A co sądzicie o Kerch Aqua? @Narv , @krystian3w

Odnośnie tego konkretnego modelu urządzenia się nie wypowiem, bo nie miałem z nim styczności. Natomiast co do samej marki Kerch to stosunkowo niedawno kupiłem odkurzacz piorący firmy Kerch na Allegro w cenie 399 zł. W ciągu kilku dni odesłałem go do sprzedawcy. Był to typowy brandowany chińczyk jakich wiele. Na dnie zbiornika były już widoczne ślady zaawansowanej rdzy, natomiast podczas procesu natrysku płyn wyciekał zarówno na łączeniach wężyków jak i dookoła pokrywy odkurzacza. Osobiście nie kupię już nigdy nic z logo tej firmy.