Morele.net aktualizacje sprzętu

siemacie ;D Wie ktoś może co jaki czas ta strona uzupełnia magazyny?

Szczerze wątpię, żeby oni mieli jakiekolwiek magazyny :slight_smile: Pewnie mają swoich dostawców i to wszystko jest od nich uzależnione. Jeśli interesuje Cię coś konkretnego to po prostu odezwij się do nich o dostępność :wink:

Dzwoniłem ale biuro obsługi klienta istna porażka…

Hmm… W zeszłym tygodniu zamawiałeś i jeszcze jest coś nie tak?

Z moich obserwacji wynika, że prawdopodobnie stan wyświetlany na stronie jest aktualizowany albo ręcznie przez pracowników, albo jest stanem magazynowym. Chcąc coś dodać do koszyka często nawet przy elementach z dopiskiem “natychmiastowa wysyłka” serwis zwraca informację, że produkt jest w tym momencie niedostępny. Wydaje mi się, że wynika to z tego, że jeśli ktoś ma dodany do swojego koszyka dany element, to system odejmuje go z dostępnej puli. A jeśli dużo ludzi doda np. jakiś procesor do koszyka, to pomimo, że w magazynie jest dużo tych procesorów, serwis wyświetli, że “aktualnie brak produktu”. I dlatego też po kilku godzinach koszyk w morele.net się opróżnia, żeby na stałe nie blokować produktów innym klientom.

Ale to tylko moja “logika” i nie gwarantuję, że jest poprawna. Jeśli więc masz taką sytuację jak opisałem, że wyświetla się na stronie produktu, że jest dostępny, to proponuję co 20-30 minut spróbować dodać go do koszyka, bo może się zwolnić czyjaś “koszykowa rezerwacja”.

A jeśli faktycznie produkt jest niedostępny i chcesz wiedzieć kiedy będzie dostawa, to takie rzeczy wiedzieć mogą tylko pracownicy (i to nie wszyscy). Pozostaje wtedy tylko pisanie/dzwonienie do sklepu.

Nie, nie. Ja chciałem zamówić jakieś pół godziny temu, (koszyk miałem już przygotowany :stuck_out_tongue: ) A tu bum brak karty w magazynie :slight_smile:

Różnie uzupełniają. Ostatnio obudowy SPC gladius m40 nie było parę dni. Dziś rano też robiłem koszyk, nie było płyty asrocka z77 pro3 a za jakieś 15 minut już był dostępny. Jeśli mają dany towar to jest na stronie.

Jeśli już dzwoniłeś to teraz napisz maila. Z doświadczenia wiem, że z takimi rzeczami lepiej napisać wiadomość jak dzwonić.

Mam szczerą nadzieję, że jutro po godzinie 14 już będzie :x

O ile się nie mylę, to w zeszłym tygodniu próbowałeś Mamę przekonać do zakupu przez internet… fajnie, że się udało ; )

Hah, właśnie też na nią czekałem od kilku dni. Czasem się pojawiała na chwilę, ale wtedy mi albo grafiki brakowało, albo procesora.

A swoją drogą, to jeszcze przed świętami pisałem do nich pytanie o to kiedy obudowa Gladius m40 będzie dostępna i dopiero dzisiaj rano mi odpisali… że już jest. Więc trochę dziwny “tajming” mają z odpowiadaniem na maile : S

Raczej żaden sklep nie był by tak głupi by coś takiego zafundować klientom. Jeżeli już, to odlicza dopiero po złożeniu zamówienia i potwierdzeniu go. W przeciwnym razie to sensu by nie miało.

Ja pierdziele, jest karta, nie ma: Klawiatury, pamięci ram i nagrywarki… jakaś porażka… Jutro zapewne nie będzie procesora…Kurde jeszcze pamięć ram zdrożała z 183 na 199 :confused:

To poczekaj, ceny zależą od kursu euro i zmieniają się z dnia na dzień. Kiedyś widziałem I5-2500 poniżej 800 zł, a 2 dni później już był za 900…