Morele.net czy sie opłaca?

(CarpeDi3m) #1

Witam, chciałem zamówić sprzęt na raty z morele.net, wszystko pięknie fajnie, ale chciałem się upewnić co i jak, i cóż ludzie pisali na forach, że to jest same zdzierstwo czeka się tydzień potem anulują zakup bo nie ma towaru itd itp jaka jest wasza opinia o tej stronie?

(Fanboj O) #2

Stronę mają w miarę poprawną i czytelną. Nie jest przekombinowana i szybko się ładuje w przeglądarce.

(M Grodi90) #3

O zakupie ratalnym się nie wypowiem, ale jeśli chodzi o czekanie i dostępność towaru, to ja czekałem na zestaw 6 dni (łącznie z weekendem) i nie było żadnych kłopotów.

@Fanboj O

kiepski żart, przecież wiadomo o co chłopakowi chodzi

(struart) #4

Co do dostępności towaru to 5 razy u nich zamawiałem i 3 razy się okazało, że towaru nie ma pomimo, że na stronie jest napisane np 30+ sztuk.

Ale zwykle rano dzwonią, że czegoś nie ma i pytają czy anulować lub proponują zastępstwo albo sam im mówisz co chcesz w zamian tego czego nie ma.

5 razy kupiłem z czego 3 razy nie mieli tego co chciałem, ale z faktu na poziom obsługi będę tam dalej kupował.

Czas realizacji hmm teraz w czwartek zamówiłem wieczorem w piątek dostałem rano telefon, że nie ma tych pamięci co chciałem wybrałem inne i po południu dostałem info, że dzisiaj(poniedziałek) o 16 wysyłają więc pewnie jutro będzie kurier.

Co do rat to też się nie wypowiem bo nie korzystam.

(CarpeDi3m) #5

Moja mama boi się, że to sklep internetowy i, że to coś w stylu pobieraczek ja pierdziele i jak ją tu namówić…?

(struart) #6

To na bank nie jest nic w stylu pobieraczka. To dość zaufany sklep i często polecany na tym czy innych forach. Alternatywą dla niego jest jeszcze Agito.pl również sklep internetowy na podobnym poziomie. Agito sprzedają również na allegro możesz tam poczytać komentarze.

(CarpeDi3m) #7

lepiej agito czy morele ? Morele ma ogromne oprocentowanie…

(igrek) #8

Jest wiele sklepów internetowych, poza tym morele ma tez sklepy stacjonarne. Ja zamawiałem z esc.pl i było w porządku, fakt ceny mają ciut wyższe niż konkurencja, ale było ok.

(CarpeDi3m) #9

Nie wiem czy nie pójde do komputerowego w swoim mieście i ogarnę jakie mają ceny i w ogóle… :confused:

(Adrian Cieslik92) #10

Morele jest dobrym sklepem, osobiście polecam. Brałem tam jedną rzecz na raty, jestem zadowolony. System ratalny mają spoko.

(CarpeDi3m) #11

Czyli 1200% szans, że nie będzie żadnych oszustów ? :slight_smile:

(igrek) #12

Renomowany sklep oszustem? No proszę cię, jeden z popularniejszych.

(Skicio) #13

Strach przed nowością jest zupełnie uzasadniony, aczkolwiek uważam, że bardzo często wynika z niewiedzy. Jeśli mama znałaby faktycznie “sprawę” pobieraczka i o co w tym chodziło, to problemu by nie było. Jeśli boi się kupowania przez internet tylko z tego powodu, że przeczytała gdzieś, albo zobaczyła w wiadomościach w TV reportaż o pobieraczku, to postaraj się jej na spokojnie wyjaśnić czym był tamten portal, a czym jest “morele.net”, “agito.pl”, czy po prostu sklep internetowy.

Nie będę oskarżał Twojej mamy o ignorancję, bo u mnie w domu była podobna sytuacja kiedyś i na drodze prób i błędów ‘odkryłem’, że najlepszym rozwiązaniem (jeśli chodzi o strach przed nowością) jest po prostu wiedza/informacja. Jeśli przeszukasz sklepy i dojdziesz do wniosku, że najtaniej za ten sam sprzęt zapłacisz np. w sklepie “morele.net”, to wpisz w google “morele.net opinie” i poczytaj sobie co mówią klienci. Możesz też przeczytać regulamin sklepu i będziesz wiedział jakie przysługują Ci prawa. W razie wątpliwości możesz napisać do obsługi sklepu jeszcze przed zakupem i wyjaśnić wszystko. Wychodzę z założenia, że lepiej poświęcić trochę czasu przez większym zakupem i rozważyć jak najwięcej możliwości, niż pakować się w sprzęt w ciemno i bez zastanowienia.

Nikt decyzji nie podejmie za Ciebie/Mamę dlatego niech to będzie świadoma decyzja zarówno teraz jak i przy każdej kolejnej chęci zakupu. A jeśli nawet po waszym “researchu” nadal nie będziecie pewni czy warto kupować przez internet, to dla świętego spokoju kupcie w sklepie komputerowym na miejscu.

Dla dobra sprawy możesz przeczytać mojego posta Mamie, bo rodzice bardzo często uważają, że ich “dziecko zobaczyło w monitorze świecącą reklamę” i próbuje ich namówić na coś co później okaże się klapą i nie zgadzają się właśnie z powodu tego przeświadczenia.

I przy czytaniu negatywnych komentarzy zawsze warto brać pod uwagę to, że nie wszyscy ludzie myślą o tym co robią, nie wszyscy czytają to co trzeba i nie wszyscy potrafią przyznawać się do własnych błędów, więc i nie wszystkie komentarze będą zgodne z prawdą, a jedynie subiektywnym wyolbrzymieniem sytuacji.

P.S. Sam mam w planach na początku kwietnia zakup komputera PC i po dokładnym zorientowaniu się w sytuacji na rynku oraz poznaniem opinii, zakupu dokonam właśnie w ‘morele.net’. Na mój wybór wpływ miały między innymi czynniki takie jak: ceny, asortyment, opinie, ilość klientów, czy kody promocyjne dla zorientowanych. Nigdy jeszcze u nich nie kupowałem, ale zakupy online praktykuję już od lat i jeśli idą w parze z rozsądkiem to jak najbardziej polecam.

Huh… chyba niepotrzebnie się rozpisa… “rozfilozofałem”. W każdym razie chyba wyraziłem w pełni swoje zdanie : ) Powodzenia w podejmowaniu decyzji!

(CarpeDi3m) #14

Skicio, nawet nie wiesz jak mi pomogłeś w połowie czytania tego komentarza już chciałem iść po mamę i pokazać jej co napisałeś, lecz nie chciało jej się wstać. :slight_smile: Jutro looknie i mam nadzieję, że zmieni zdanie, dzięki za pomoc.

(pstrowsky) #15

A gdzie mieszkasz? Wybierz sklep z odbiorem osobistym, w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania, idź po odbiór towaru z mamą, będzie prawie tak jak w normalnym sklepie :slight_smile:

(Ja$) #16

Ja komputer z podpisu składałem z podzespołów (wszystkich) kupionych w Morele.net. Dostałem na nie rabat - zakup powyżej 1500zł. Cały proces zakupu odbył się bezproblemowo. Polecam.

(Kunktator) #17

Wszystko zależy też od kosztu dostawy do domu - przy większych gabarytach I wadze - może być większy.

Też peniałem przy pierwszym zakupie przez internet - na kilka stówek, były cyrki z dostawą, od tamtej pory w internecine kupuję do 40-50 zyli. Po resztę do sklepu biegam, być może przepłacam, ale śpię spokojnie.

Znajomi kupują wszystko w necie - buty, meble, TV, ja taki twardy nie jestem.

(Tojuzkoniecc) #18

Imho w tym temacie trochę szkalowanie jednego z kilku poważnych sklepów interneteowych w Polsce (np. porównanie z pobieraczkiem). Mi to zakrawa na działanie konkurencji…?

(Macwas) #19

Więcej opinii o morele.net tutaj http://www.forumpc.pl/topic/238683-ostrzegam-przed-zakupami-w-morelenet/. Znalazłem przypadkiem ten post, podczas przeglądania forumpc.pl.

(skrzek) #20

Raczej nie obawiałbym się aktualnie o ten sklep - 1,5 miesiąca temu dostali ponad 100tyś kary od UOKiK - uważam, że przywołało ich to do porządku, aktualnie się odwołują. link - http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/1,126 … et_za.html