Morele.net czy sie opłaca?

Witam, chciałem zamówić sprzęt na raty z morele.net, wszystko pięknie fajnie, ale chciałem się upewnić co i jak, i cóż ludzie pisali na forach, że to jest same zdzierstwo czeka się tydzień potem anulują zakup bo nie ma towaru itd itp jaka jest wasza opinia o tej stronie?

Stronę mają w miarę poprawną i czytelną. Nie jest przekombinowana i szybko się ładuje w przeglądarce.

O zakupie ratalnym się nie wypowiem, ale jeśli chodzi o czekanie i dostępność towaru, to ja czekałem na zestaw 6 dni (łącznie z weekendem) i nie było żadnych kłopotów.

@Fanboj O

kiepski żart, przecież wiadomo o co chłopakowi chodzi

Co do dostępności towaru to 5 razy u nich zamawiałem i 3 razy się okazało, że towaru nie ma pomimo, że na stronie jest napisane np 30+ sztuk.

Ale zwykle rano dzwonią, że czegoś nie ma i pytają czy anulować lub proponują zastępstwo albo sam im mówisz co chcesz w zamian tego czego nie ma.

5 razy kupiłem z czego 3 razy nie mieli tego co chciałem, ale z faktu na poziom obsługi będę tam dalej kupował.

Czas realizacji hmm teraz w czwartek zamówiłem wieczorem w piątek dostałem rano telefon, że nie ma tych pamięci co chciałem wybrałem inne i po południu dostałem info, że dzisiaj(poniedziałek) o 16 wysyłają więc pewnie jutro będzie kurier.

Co do rat to też się nie wypowiem bo nie korzystam.

Moja mama boi się, że to sklep internetowy i, że to coś w stylu pobieraczek ja pierdziele i jak ją tu namówić…?

To na bank nie jest nic w stylu pobieraczka. To dość zaufany sklep i często polecany na tym czy innych forach. Alternatywą dla niego jest jeszcze Agito.pl również sklep internetowy na podobnym poziomie. Agito sprzedają również na allegro możesz tam poczytać komentarze.

lepiej agito czy morele ? Morele ma ogromne oprocentowanie…

Jest wiele sklepów internetowych, poza tym morele ma tez sklepy stacjonarne. Ja zamawiałem z esc.pl i było w porządku, fakt ceny mają ciut wyższe niż konkurencja, ale było ok.

Nie wiem czy nie pójde do komputerowego w swoim mieście i ogarnę jakie mają ceny i w ogóle… :confused:

Morele jest dobrym sklepem, osobiście polecam. Brałem tam jedną rzecz na raty, jestem zadowolony. System ratalny mają spoko.

Czyli 1200% szans, że nie będzie żadnych oszustów ? :slight_smile:

Renomowany sklep oszustem? No proszę cię, jeden z popularniejszych.

Strach przed nowością jest zupełnie uzasadniony, aczkolwiek uważam, że bardzo często wynika z niewiedzy. Jeśli mama znałaby faktycznie “sprawę” pobieraczka i o co w tym chodziło, to problemu by nie było. Jeśli boi się kupowania przez internet tylko z tego powodu, że przeczytała gdzieś, albo zobaczyła w wiadomościach w TV reportaż o pobieraczku, to postaraj się jej na spokojnie wyjaśnić czym był tamten portal, a czym jest “morele.net”, “agito.pl”, czy po prostu sklep internetowy.

Nie będę oskarżał Twojej mamy o ignorancję, bo u mnie w domu była podobna sytuacja kiedyś i na drodze prób i błędów ‘odkryłem’, że najlepszym rozwiązaniem (jeśli chodzi o strach przed nowością) jest po prostu wiedza/informacja. Jeśli przeszukasz sklepy i dojdziesz do wniosku, że najtaniej za ten sam sprzęt zapłacisz np. w sklepie “morele.net”, to wpisz w google “morele.net opinie” i poczytaj sobie co mówią klienci. Możesz też przeczytać regulamin sklepu i będziesz wiedział jakie przysługują Ci prawa. W razie wątpliwości możesz napisać do obsługi sklepu jeszcze przed zakupem i wyjaśnić wszystko. Wychodzę z założenia, że lepiej poświęcić trochę czasu przez większym zakupem i rozważyć jak najwięcej możliwości, niż pakować się w sprzęt w ciemno i bez zastanowienia.

Nikt decyzji nie podejmie za Ciebie/Mamę dlatego niech to będzie świadoma decyzja zarówno teraz jak i przy każdej kolejnej chęci zakupu. A jeśli nawet po waszym “researchu” nadal nie będziecie pewni czy warto kupować przez internet, to dla świętego spokoju kupcie w sklepie komputerowym na miejscu.

Dla dobra sprawy możesz przeczytać mojego posta Mamie, bo rodzice bardzo często uważają, że ich “dziecko zobaczyło w monitorze świecącą reklamę” i próbuje ich namówić na coś co później okaże się klapą i nie zgadzają się właśnie z powodu tego przeświadczenia.

I przy czytaniu negatywnych komentarzy zawsze warto brać pod uwagę to, że nie wszyscy ludzie myślą o tym co robią, nie wszyscy czytają to co trzeba i nie wszyscy potrafią przyznawać się do własnych błędów, więc i nie wszystkie komentarze będą zgodne z prawdą, a jedynie subiektywnym wyolbrzymieniem sytuacji.

P.S. Sam mam w planach na początku kwietnia zakup komputera PC i po dokładnym zorientowaniu się w sytuacji na rynku oraz poznaniem opinii, zakupu dokonam właśnie w ‘morele.net’. Na mój wybór wpływ miały między innymi czynniki takie jak: ceny, asortyment, opinie, ilość klientów, czy kody promocyjne dla zorientowanych. Nigdy jeszcze u nich nie kupowałem, ale zakupy online praktykuję już od lat i jeśli idą w parze z rozsądkiem to jak najbardziej polecam.

Huh… chyba niepotrzebnie się rozpisa… “rozfilozofałem”. W każdym razie chyba wyraziłem w pełni swoje zdanie : ) Powodzenia w podejmowaniu decyzji!

Skicio, nawet nie wiesz jak mi pomogłeś w połowie czytania tego komentarza już chciałem iść po mamę i pokazać jej co napisałeś, lecz nie chciało jej się wstać. :slight_smile: Jutro looknie i mam nadzieję, że zmieni zdanie, dzięki za pomoc.

A gdzie mieszkasz? Wybierz sklep z odbiorem osobistym, w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania, idź po odbiór towaru z mamą, będzie prawie tak jak w normalnym sklepie :slight_smile:

Ja komputer z podpisu składałem z podzespołów (wszystkich) kupionych w Morele.net. Dostałem na nie rabat - zakup powyżej 1500zł. Cały proces zakupu odbył się bezproblemowo. Polecam.

Wszystko zależy też od kosztu dostawy do domu - przy większych gabarytach I wadze - może być większy.

Też peniałem przy pierwszym zakupie przez internet - na kilka stówek, były cyrki z dostawą, od tamtej pory w internecine kupuję do 40-50 zyli. Po resztę do sklepu biegam, być może przepłacam, ale śpię spokojnie.

Znajomi kupują wszystko w necie - buty, meble, TV, ja taki twardy nie jestem.

Imho w tym temacie trochę szkalowanie jednego z kilku poważnych sklepów interneteowych w Polsce (np. porównanie z pobieraczkiem). Mi to zakrawa na działanie konkurencji…?

Więcej opinii o morele.net tutaj http://www.forumpc.pl/topic/238683-ostrzegam-przed-zakupami-w-morelenet/. Znalazłem przypadkiem ten post, podczas przeglądania forumpc.pl.

Raczej nie obawiałbym się aktualnie o ten sklep - 1,5 miesiąca temu dostali ponad 100tyś kary od UOKiK - uważam, że przywołało ich to do porządku, aktualnie się odwołują. link - http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/1,126 … et_za.html