Morele.net - ocena logistycznej obsługi klienta

Wprawdzie mogę być nieobiektywny, ale kiedyś zamawiałem od nich router i doszedł tak jak należy. Co ciekawe, ten zamówiony router nie maił wszystkich funkcjonalniści na jakich mi zależało i bez problemu mogłem zwrócić towar.

Właśnie chciałam sobie kupić suszarkę do włosów. Wybrałam wstępnie 4 modele, ale przy żadnym nie podano wagi. To czy suszarka będzie lekka czy ciężka, ma dla mnie duże znaczenie i chyba dla większości kobiet, bo jednak przy długich włosach to suszenie trochę trwa. Wysłałam więc zapytanie, ale w odpowiedzi napisano mi tylko, że żaden z producentów nie podaje wagi. I to jest właśnie największy minus takich zakupów. Co teraz, mam kupić w ciemno? Dzwonić do każdego z producentów z osobna? Próbowałam sobie wygooglować, ale niestety, albo w ogóle nie mogłam znaleźć wagi danego modelu, albo była podana z opakowaniem, albo w dwóch różnych sklepach podano inną wagę dla tego samego modelu. I niestety, tak właśnie to wygląda, kiedy ten konsultant nie ma fizycznego dostępu do produktu, to jest właściwie nieprzydatny

Nie masz “namacalnej” możliwości sprawdzenia wagi / nie konsultanta /, wybranych modeli w najbliższym markecie RTV/AGD?

Niestety, nie miałam czasu na latanie po takich marketach, a w najbliższym Auchan nie było żadnego z tych modeli (w pasażu tego konkretnego Auchan nie ma żadnego RTV/AGD). Poza tym jaki sens zamawiać przez internet, jeśli mam jeszcze tracić czas na odwiedzanie marketów? Samochodu nie mam, więc nie jest to dla mnie zbyt przyjemne. W Auchan było kilka innych suszarek i w Morele.net ich cena była prawie taka sama, więc gdyby były tam wybrane przeze mnie, to pewnie kupiłabym już w tym Auchan, zamiast zamawiać z powodu 2 zł różnicy. Jeśli ktoś sprzedaje towar online, to powinien mieć do niego dostęp i móc udzielić szczegółowych informacji. Inaczej to kupowanie kota w worku

Odwracając lekko “kota worem”…w tym konkretnym przypadku jest mało prawdopodobne, aby sprzedający, posiadając na magazynie, wszystkie wybrane modele suszarek, był na tyle “uprzejmy”, aby każdy z nich zważyć Ci ręcznie…“wydziwiasz”, ale okay, zawsze jest to jakiś “argument” przeciwko podmiotowi sprzedającemu…

Jeśli producent nie podaje informacji o wadze to jakoś nie widzę tego, aby w każdym sklepie nawet wysyłkowym siedział konsultant z wagą gotowy ważyć poszczególne przedmioty …
Nawet gdyby miał go pod ręką to waga może być subiektywnym odczuciem i zależeć od tego jak urządzenie jest wyważone. Wpływ na to będą miały też czynniki fizyczne danej osoby, a tak jak wspomniałem nie wierzę by w jakimkolwiek sklepie zważyli ci na poczekaniu towar. Chyba, że sprzedawany jest na wagę.

Inaczej rękę może męczyć kilogramowa suszarka która dobrze leży w Twojej dłoni niż druga o tej samej wadze. Dlatego też nie widzę innej opcji jeśli waga jest dla Ciebie ważnym czynnikiem wyboru niż iść do sklepu i samemu sprawdzić dany model.

Przykład - gracze, grupa która wydawałoby się nie bardzo lubi odklejać się od kompa i woli kupować przez internet, jednak jak trzeba kupić mysz która wygodnie leży w dłonie to mało kto kupuje na oko, zazwyczaj idą jednak do sklep sprawdzić kilka modeli i zobaczyć jaki kształt myszy najbardziej im odpowiada.

EDIT:
Więc Twoje argumenty są słabe, a już na pewno nie dotyczą tylko i wyłącznie tego konkretnego sklepu o jakim jest temat.

Jakiś czas temu kupowałam klawiaturę zewnętrzną na Allegro. Dzwoniłam do kilku różnych sprzedawców z zapytaniem o dokładne wymiary w cm, jeśli nie były podane w opisie i żaden nie miał z tym problemu. Potrzebowałam tej informacji, bo klawiaturę chciałam sobie położyć na laptopie, w miejsce zepsutej laptopowej i nie mogła mi np. zakryć touchpada czy głośników. A waga suszarki do włosów, to wg mnie bardzo istotna informacja i to naprawdę dziwne, że jej nie podają…

Sklepu dotyczą konkretnego, ponieważ do wielu innych sklepów można zadzwonić i dopytać o szczegóły (wielokrotnie tak robiłam), a tutaj, jeśli producent czegoś nie podaje, to się nie dowiesz. Suszarki były tylko przykładem, ale czasami brakuje istotnych informacji przy wielu innych produktach.

Tylko widzisz jest to inna kategoria produktów przeznaczona do innych konsumentów którzy mają inne potrzeby. Producenci inaczej tutaj traktują konsumentów, bardzo często jest podawana też waga klawiatury czy myszki, jest to wręcz wymagane przez znaczną część konsumentów. Inaczej wygląda sprawa w przypadku suszarek do włosów … W tym przypadku pewnie wymiary były na stronie producenta/opakowaniu, tylko nie zostały podane w aukcji. Poza tym inaczej jest zmierzyć przedmiot o prostej budowie, który jest prosto zapakowany niż ważyć suszarkę która ma masę akcesoriów.

Ja tam zawsze szukam informacji na stronach producentów bo jest w tedy mniejsza szansa, że informacje są z błędem. Dodatkowo problem z niekompletnymi informacjami jest często spotykany w sklepach internetowych, ba nawet są błędne dane czasami podane. Sklepy te mają setki czy tysiące produktów a specyfikację wprowadzają ludzie więc o pomyłkę nie trudno.

Jest aż tak źle? Kiedyś u nich zamawiałem klawiaturę do komputera, to przyszła bez zastrzerzeń na trzeci dzień roboczy. Może efekt skali, że jak dużo ludzi kupuje, to gdzieś, ktoś zawsze będzie niezadowolony?dds

1 polubienie

Oj tak. Kupowałem tam części do komputera. Rozpakowałem, sprawdziłem, czy czasem nic się nie stało i wtedy można na spokojnie zapłacić i mieć święty spokój. Zdecydowanie w takich sklepach pobranie mimo dodatkowej kwoty jest chyba najlepszą opcją dla większych przesyłek.

Zdecydowanie tak jest, przynajmniej według mnie. Czytałem wiele historii, jak to komuś coś kręcili. Mi się nie przydarzyło ale pewnie bym sam odradzał zakupy, gdyby spotkały mnie np. miesięczne opóźnienia w dostawie. Jak dla mnie, niekompetencja potrafi wkraść się wszędzie, do każdego sklepu. Tylko jak już trafisz na coś takiego to ciężko się z tym uporać. Sklepy powinny w takich sprawach zdecydowanie pomagać (chociaż podobno morele coś tam pomaga przez FB, nie sprawdzałem nigdy).